Copy
Bu e-postayı tarayıcınızda açmak için tıklayın

Haber Bülteni

TATİL BAŞLADI

Sevgili Öğrenciler, tatil boyunca eğlenceli vakitler geçirmek için aileleriniz ile birlikte aşağıdaki tavsiyelerimizi gerçekleştirebilirsiniz.
• Tatil dinlenmek demektir; dinlenirken öğrenmek en zevkli öğrenmedir. Bu yüzden tatilinizi en iyi şekilde değerlendirin.
• Kendinize bir tatil programı yapın. Nereye giderseniz gidin yanınızda okuyacağınız bir kitabınız olsun. Okuduğunuz her kitabın ana düşüncesi üzerinde de mutlaka düşünün.
• Bilgisayar başında fazla zaman geçirmeyin; açık havada oyunlar oynayın.

2018

Kış Olimpiyatları

Sporseverlerin heyecanla beklediği XXIII. Kış Olimpiyat Oyunları, 9-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Güney Kore'nin PyeongChang, Gangneung, Jeongseon bölgelerinde düzenlenecek. Ülkemizi Artistik Buz Pateni Buz Dansı branşında Alisa Agafonova - Alper Uçar temsil edecekler. Sporcularımıza okulumuz olarak başarılar diliyoruz.
EĞİTİM HABER

Ankaralı Özel Okullar 2018 Yılına Merhaba Dediler Başkent Ankara’nın saygın özel okulları 11 Ocak Perşembe günü yemekte bir araya geldiler.

ABC Okulları, Altın Eğitim Kurumları, Anaşehir Koleji, Artı Destek Anadolu Lisesi, Beştepe Okulları, Maya Koleji, Nesibe Aydın Okulları, Seviye Okulları, Sınav Koleji ve Yükselen Koleji’nin kurucu, kurucu temsilcileri ve genel müdürleri kurumlarını temsilen yemeğe katıldılar. Eğitim sektöründe yaşanan gelişmelerin değerlendirilmelerinin de yapıldığı yemek organizasyonu, 2018 yılı için iyi dilek mesajlarının ardından sona erdi.
Okulumuz
 Türkiye Özel Okullar Derneği
 Üyesidir.

Ankara

Müzeler

Sömestr tatili boyunca farklı kültür ve sanat etkinliklerinin yapılacağı başkentimizde birbirinden güzel eserlerin sergilendiği müzeler de sizleri bekliyor.
Anadolu Medeniyetleri Müzesi
Etnoğrafya Müzesi
Cumhuriyet Müzesi
Devlet Resim Heykel Müzesi
THK Müzesi
MTA Tabiat Tarihi Müzesi
ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi
Rahmi Koç Müzesi
PTT Pul Müzesi
ÇÖZÜM ÜRETME

Hiçbir ebeveyn, çocuğunun okulda bir sorunu olduğunu duymaktan hoşlanmaz. Ancak yaklaşımınız sorunu çözmeye yardımcı olmak ile çözüm yolunu tıkamak arasında fark yaratabilir. Çocuğunuzun okulda yaşadığı olumsuz bir duruma, çözüm üretmeye yardımcı olup olmadığınızı öğrenmek için aşağıdaki her soruyu evet veya hayır olarak cevaplayın:

___ 1. Öğretmenleri çocuğunuzun davranışlarını açıklamaya başlamadan önce sizinle iletişim kurduğunda öğretmeni dinliyor musunuz? Savunmaya geçmek işbirliği sağlamaz.
___2. Yaşanan olumsuz durumu çocuğunuzla paylaşmayı sakin ve öfkelenmeden yapabilir misiniz?
___3. Durumun çözümüne katkı sağlaması için çocuğunuzu yönlendirebiliyor musunuz?
___4. Durumu ne şekilde çözmeyi planladığınızı çocuğunuzun öğretmeni ile paylaşır mısınız?
___5. Çözüm yollarının işe yarayıp yaramadığını öğretmeniniz ve okul yönetimi temasta olur musunuz?

Sonucunuz? Eğer EVET cevaplarınız fazlaysa çözüm üretmek için olumlu yaklaşım sergiliyorsunuz. HAYIR cevabı verdiğiniz maddeleri denemenizi tavsiye ederiz.
05 Şubat:
2. Dönem Başlıyor 2017-2018 Öğretim yılı Bahar dönemi 8 Haziran'da sona erecek.

09 Şubat:
Pafin Okulumuzda Gezici kitabevi Pafin her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizi kitaplarla buluşturuyor.

16 Şubat:
Öğrenci Konferansları Doğu Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile Doç.Dr. Alex Zabolatkov konuğumuz oluyor. Müzik bölümü öğrencilerimize sahne kaygısı ile başetme konusunda uygulamalı etkinlik ve Anadolu Lisesi ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerimize ''Dünya'da uygulanan eğitim sistemleri'' konusunda söyleşi ve bilgilendirme yapılacaktır.
© 2018 Özel Altın Eğitim Okulları, Tüm hakları saklıdır.


Arzu ederseniz bilgilerinizi güncelleyebilir veya listemizden ayrılabilirsiniz.

Email Marketing Powered by Mailchimp