Copy
Aktuality Zdravého města Nový Jičín (duben 2017)
Podívat se na email v prohlížeči

Milí příznivci Zdravého města,

Velmi Vám děkujeme za tipy pro letošní úklid v rámci kampaně Ukliďme svět / Ukliďme Česko. Nakonec jsme na návrh paní Evy Hradilové vybrali takzvané „tropické údolí“ mezi VOP Bludovice a Čerťákem. Více se o úklidu, který začíná již tuto sobotu, dočtete níže. Budeme Vás také opět informovat o výsledku ankety o novojičínský Strom roku, v níž do celostátní soutěže postoupila kojetínská památná lípa. Přejeme Vám příjemné počtení a těšíme se na viděnou na některé z našich akcí!

Ondřej Syrovátka, politik Zdravého města
Eva Balarynová, koordinátorka Zdravého města
a členové komise pro Zdravé město a MA21

Ukliďme Nový Jičín 2017

Fotka výše je z loňského úklidu, kdy jsme čistili potok Rakovec na Lamberku, letos se však sejdeme v sobotu 8. dubna v 9 hodin na autobusové zastávce Nový Jičín, Bludovice, závodzkrášlíme okolí bývalého zdravotního střediska a budoucího psího útulku a vydáme se malebným "Tropickým údolím" kolem Kojetínského potoka k Čerťáku. Po úklidu okolí vodní nádrže Vás pozveme na společný piknik, který pro Vás bude zajištěn v bufetu na Čerťáku. Doporučujeme vzít si oblečení, které snese drobné znečištění, a pevnou obuv. Pytle na odpad i rukavice zajistíme. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi. Pokud máte v plánu se zúčastnit, zaregistrujte se prosím na www.uklidmecesko.cz/zapojitse/dobrovolnik.

Při letošním úklidu se můžete zapojit do fotosoutěže ve 4 kategoriích:

  • Kuriozita (co zajímavého jste našli při úklidu)
  • Umělecká (aneb fantazii se meze nekladou)
  • Děti/mládež (na fotografii, nejedná se o věk autora, ten nemáme jak zkontrolovat)
  • Speciální kategorie – Video (krátké video do 3 minut o Vaší akci)

Na místo začátku úklidu nejede žádný ranní autobus, a proto jako alternativu nabízíme sraz v 8.30 hodin na začátku cyklostezky do Hostašovic a dopravu k VOP na kolech. Na mapu úklidu se můžete podívat zde.

Podrobnosti najdete na následujících odkazech:

Stromem roku je památná kojetínská lípa

Vítězem ankety o novojičínský strom roku se stala Památná lípa v Kojetíně, která získala 63 hlasů z celkových 149. Na druhém místě se umístil Tisíciletý tis v Žilině (45 hlasů) a na třetím místě Dub nad žulovou desku „Smetanovy sady“ (41 hlasů).

Děkujeme všem občanům, kteří v anketě hlasovali. Památnou lípu během dubna přihlásíme do celostátní soutěže Nadace partnerství Strom roku 2017 a budeme doufat, že bude odborníky vybrána mezi 12 finalistů. Její šance na úspěch se zvýší, pokud najdeme nějaký zajímavý příběh, který je s ní spojen. Jestli o nějakém víte, napište nám jej prosím na email zdrave.mesto.nj@gmail.com.

Website
Website
Facebook
Facebook
Email
Email
YouTube
YouTube
Naše adresa:
Zdravé město Nový Jičín
Masarykovo náměstí 1
Novy Jicin 741 01
Czech Republic

Add us to your address book


Nechcete nadále dostávat emaily Zdravého města?
Můžete se vyjmout ze seznamu příjemců

Email Marketing Powered by Mailchimp