Copy
HRcomm Newsletter - Marec 2021
View this email in your browser
SLOVO NA ÚVOD
Milí priatelia a členovia HRcomm asociácie,

konečne prichádza jar a s ňou aj náš newsletter. Teplejšie počasie, slnko, dlhší deň nám všetkým dáva energiu do dnešných dní. Boj s pandemickou a ekonomickou situáciou sme stále nevyhrali, ale verím, že sa všetci snažíme vydržať a minimálne nám všetkým želám, aby sme boli mentálne pozitívni a fyzicky “negatívni”. Úprimne, myslela som si, že jar 2021 bude iná, že sa presunieme do hybridného modelu fungovania HRcomm, online aktivity podporia aj osobné stretnutia na našich konferenciách. 
Nevyšlo to. Nevadí :o), pretože my sme si pripravili pre vás naozaj veľmi zaujímavé online stretnutia na ďalšie obdobie. Či už sú to praktické workshopy, webináre na témy, ktoré ste nám vy sami poradili a my ich prinášame so zaujímavými spíkrami do virtuálneho rozmeru.

Rozbehli sme nový koncept CEOInspire, kde sa každý mesiac budeme rozprávať s inšpiratívnym lídrom z biznisu. Vo februári sme sa rozprávali s Luckou Čiškovou, Managing Director v spoločnosti Business Lease Slovakia. Témou nebol predaj, čísla, politika, či ekonomika. Boli to ľudia, bol to osobný a otvorený pohľad človeka, ktorý s nami zdieľal svoj názor ako pracuje so svojimi ľuďmi, akú podporu u neho hľadajú v dnešných časoch a ako sa ona ako líder spoločnosti k tomu stavia. Netušili sme, aká bude odozva, či už nie sme unavení z online diskusií, seminárov, avšak tak pozitívna spätná väzba od vás nás len uistila, že koncept, formát a téma je zaujímavá a stále potrebná.

Zároveň máme za sebou prvú tohtoročnú konferenciu, kde sme sa venovali téme Upskillingu a Reskillingu v dobe Digitálnej transformácie. Mali sme možnosť počuť kolegov z automobilového a výrobného sektoru, e-commerce, IT, ktorí podali túto tému cez praktické príklady. Spätná väzba od účastníkov bola veľmi pozitívna, čo nás nesmierne teší. Zároveň je pre nás všetkých v HRcomm-e hnacou silou organizovať pre vás zaujímavé podujatia a aktivity a podporiť vás, našich členov, vo vašej práci, inšpirovať vás, ponúkať iné pohľady a názory.  

Želám nám všetkým plno energie, ak sa dá, v rámci možností vyvážiť súkromný a pracovný život, skúsme sa tešiť z toho, čo máme a dúfať, že sa budeme môcť už čoskoro stretnúť so svojimi blízkymi, s priateľmi a kolegami. Pekné prežitie Veľkonočných sviatkov v mene celého HRcomm-u.
Ľudmila Guerin,
viceprezidentka pre zahraničné vzťahy, domáce aktivity a sponzoring

 
SAVE THE DATE 2021
Už teraz si môžete vo svojich kalendároch poznačiť termíny TOP podujatí HRcomm​:

Akadémia pracovného práva 
20. apríl 2021 | 14:30 - 16:00 | online
Téma: Dovolenky a prekážky v práci

Prinášame Vám 5. zo série webinárov s advokátkou Janou Olach Kostrabovou.  Viac >>

CEO Inspire
28. apríl 2021 | 14:00 - 15:00 | online
Hosť: Péter Vörös | Konateľ a Generálny riaditeľ spoločnosti HOPI SK

Krátka moderovaná diskusia s inšpiratívnym hosťom na aktuálne témy.   Viac >>

HRcomm klub Bratislava
5. máj 2021 | 14:00 - 15:30 | online
Téma: Firemná kultúra, zrelosť lídra a práca s egom - ako to všetko spolu súvisí?

Webinár s inšpiratívnym hosťom Jánom Menkynom.   Viac >>

Konferencia Chopok Nr. 1
18. - 20. máj 2021 | 14:00 - 16:00 │ online

Téma: Revolution or evolution in the world of compensation?
             How to discover Old in New?
Konferencia Chopok Nr. 2
14. - 15. október 2021 | Demänovská dolina, Wellness Hotel Chopok
Téma:
budeme aktualizovať

 
UPLYNULÉ PODUJATIA
Konferencia HRcomm Summit 2021
16. - 18. marec 2021 | 14:00 - 16:00 | online
Téma: Reskilling and Upskilling in The Age of Digital Transformation

 
Naša 3-dňová online konferencia je úspešne za nami a my chceme vyjadriť ešte jedno špeciálne poďakovanie našim partnerom, pretože aj vďaka nim sa naše konferencie posúvajú ďalej. Ďakujeme za podporu pri príprave online konferencie:
 

 
HR INŠPIRÁCIA

Aj keď nám rok 2020 priniesol mnoho výziev, veríme, že sa vo vašich spoločnostiach podarilo zrealizovať viaceré inšpiratívne riešenia v oblasti HR.

Preto sme sa rozhodli pokračovať a spustiť druhý ročník ocenenia #HRinšpiráciaOcenenie má slúžiť ako motivácia pre zamestnancov HR oddelení, nebáť sa prísť s novými myšlienkami. Hlavným cieľom súťaže HR inšpirácia je oceniť výnimočné projekty inovatívneho riešenia v oblasti HR. Nie vždy sa však musí jednať o prevratnú vec.
Prihlásiť projekt môžete do 31. marca 2021. Viac >>

Do 1. ročníka ocenenia HR inšpirácia podalo prihlášku 13 inovatívnych projektov, z ktorých vybrala odborná komisia 9, ktoré postúpili do užšieho výberu. Víťazné a zapojené projekty z minulého ročníka, ktoré vám môžu poslúžiť ako inšpirácia nájdete TU.

Víťazom ceny CEOs 2019 sa stala
POŠTOVÁ BANKA s  projektom
ZBOHOM DRESS CODE
Víťazom ceny HR verejnosti 2019 sa stala
VÝCHODOSLOVENSKÁ ENERGETIKA Holding s projektom NÁBOR TROCHU INAK
HRcomm KLUBY

Malý formát s veľkým obsahom
 

Príprave klubových stretnutí pod hlavičkou HRcomm sa venujem už dlhé roky. Minulý rok bol výnimočný, pandémia zasiahla aj klubové akcie. Paradoxne im pomohla. Začali sme fungovať online a teraz, po roku, máme naše webináre nastavené už naprieč celým Slovenskom. 

Som rada, že v rámci malého formátu HRcomm aktivít mám možnosť veľmi úzko spolupracovať s Monikou, Marekom a Michalom. Všetci pracujeme v prostredí interného HR a v rámci HRcomm webinárov vieme v reálnom čase reflektovať na potreby slovenskej HR komunity. Prvý pandemický rok sme spoločne zvládli.

Na prelome rokov sme s ohľadom na požiadavky komunity spustili anketu, kde ste hlasovali za viacerétémy. Anketu v počte vašich hlasov vyhrali prekvapujúco legislatívne témy a celkovo z prieskumu vyplynul váš záujem o témy, ktoré sa tykajú procesného HR.
 
Všetci štyria sme dali hlavy dokopy, témy sme si „rozdelili“ a počas januára a februára sme spolu vypili zopár poobedných káv na našich webinároch.
V prehľade nájdete témy, za ktoré ste hlasovali a ktoré pre vás pripravujeme - či už v rámci HRcomm webinárov, Akadémie pracovného práva alebo ako príspevok na pripravovanú online Chopok konferenciu, ktorá bude tento rok zameraná na ODMEŇOVANIE & BENEFITY.

VÝSLEDKY ANKETY A PREHĽAD TÉM, ZA KTORÉ STE HLASOVALI

HRcomm webináre sú tu pre vás. Ak navrhujete doplniť ešte iné témy, ktoré vieme komunite spoločne priblížiť v rámci našich webinárov, prosím, kontaktujte nás.
 
Zuzana Boorová & Monika Tajblik Löfflerová, Michal Bača, Marek Bobák
PLATFORMA PRE MLADÝCH HR-ISTOV
HRcomm aj v roku 2021 realizuje „Workshopy pre mladých HR-istov“, ktoré sú určené pre juniornejších HR-istov s chuťou zdieľať know-how, networkovať a vzájomne sa inšpirovať. Stretnutia prebiehajú jeden krát za mesiac a na workshopy prizývame inšpiratívnych lídrov. Chcete sa k nám pridať? Napíšte nám na hrcomm@hrcomm.sk.
 
LEGISLATÍVNE OKIENKO
Právo odpojiť sa – kde sme a kam smerujeme?

JUDr. Dagmar Zukalová │ Advokátka, Zukalová - Advokátska kancelária s.r.o.

V poslednej novele Zákonníka práce, ktorá nadobudla účinnosť 1.3.2021, sa v § 52 upravujú detailnejšie podmienky výkonu domáckej práce a telepráce. V odseku 10 sa zamestnancom vykonávajúcim domácku prácu alebo teleprácu priznáva nové „právo nepoužívať pracovné prostriedky“ počas nepretržitého denného odpočinku a nepretržitého odpočinku v týždni. Viac >>

Kolektívne vyjednávanie: Prekážky a náhrady počas koronakrízy


JUDr. Ing. Vladimír Hrivnák, LL.M. HR Manager, HERN s.r.o.

Jedným z problémov, ktoré ukázala aplikačná prax v čase koronakrízy vo vzťahu ku kolektívnym pracovnoprávnym vzťahom, je ich nedostatočná pripravenosť na situácie spojené s prevenciou a šírením nákazy vo vzťahu k možnostiam a povinnostiam zamestnávateľa a zamestnancov. Viac >>

ČLENOVIA HRcomm
ČLENSKÁ ZÓNA 
Všetci členovia HRcomm majú nepretržitý prístup k nahrávkam našich podujatí v členskej zóne na www.hrcomm.sk. V prípade, že nemáte prihlasovacie údaje, neváhajte nám napísať na hrcomm@hrcomm.sk.
HRcomm JOB BOARD 

Hľadáte nového člena do HR tímu? Pre členov HRcomm prinášame možnosť zadávania voľných pracovných pozícií v oblasti HR na našej webovej stránke www.hrcomm.sk, v newsletteroch HRcomm a na našich sociálnych sieťach. O bližších detailoch vám budeme čoskoro informovať.

NOVÍ ČLENOVIA HRcomm
Predstavujeme Vám nových členov, ktorí sa rozhodli vstúpiť medzi nás HRcomm-ákov a aktívne sa zapájať do HR komunity, networkovať, zdieľať best practices a svoje know-how s ostatnými HRistami.
 
sli.do s. r. o.

Kontaktná osoba: Silvia ERDÉLYIOVÁ | Talent Acquisition & Internal Communication Specialist

Slido je aplikácia, ktorá slúži na interakciu publika pri živých i online stretnutiach a podujatiach. Naša vízia je transformovať ako fungujú meetingy a eventy na celom svete. Od 2012 bolo Slido využité na viac ako 1,2 miliónoch podujatí viac ako 55 miliónmi ľudí. Spolu s tímom 170+ ľudí sa snažíme dokázať, že aj zo Slovenska sa dá vybudovať svetová firma.
Slido je integrované s video konferenčnými a prezentačnými platformami ako je Microsoft Teams, PowerPoint či Google Slides. Viac >>

KROS a.s.

Kontaktná osoba: Monika SCHESTÁGOVÁ | Personálna manažérka

Sme KROS, sme rodina a sme tu pre našich zákazníkov. Na trhu sme už viac ako 25 rokov, ctíme si tradície, ale i tak sme stále mladí a hraví. Začínali sme od nuly a poctivou prácou sme sa dopracovali až na lídra v oblasti ekonomického, stavebného a znaleckého softvéru – softvéru pre ľudí. Baví nás pomáhať, preto naše produkty stále vylepšujeme. Tešíme sa, keď sú zákazníci spokojní a aj ich úspech nás posúva ďalej. Viac >>

TIPY NA KNIHY/ČLÁNKY/PODCASTY

Prečítali ste si v ostatnej dobe dobrú knihu alebo článok? Vypočuli ste si inšpiratívny podcast? Podeľte sa s nami. Vaše tipy môžu byť inšpiráciou aj pre ostatných. Radi ich zaradíme do ďalších čísel nášho newslettera. Stačí, ak pošlete e-mail s vašim tipom na hrcomm@hrcomm.sk

NÁŠ MARCOVÝ TIP:

Nezameriavajme sa na najlepšieho kandidáta,
vyberajme toho najvhodnejšieho

 
Martin STEHURA │ Personálny manažér, GERGONNE SLOVENSKO s.r.o.

Jednou z kľúčových rolí a úloh každého personalistu je získanie dobrých a správnych ľudí. Ľudský kapitál je bez pochyby najdôležitejším zdrojom každej organizácie a je zrejmé, že ich úspech stojí a padá na tom, akých ľudí máme. Viac >>
 
ODPORÚČAME
Pomôžte skvalitniť prípravu študentov VŠ

Od roku 2019 začala na Slovensku pôsobiť nová Akreditačná agentúra pre vysoké školstvo (SAAVŠ). Do akreditácie vysokých škôl prináša dôraz na kvalitné vzdelávanie študentov a zabezpečenie ich zamestnateľnosti v budúcnosti. Viac >>

 
AKTIVITY PARTNEROV

Virtukáva s DEVELORom
1. apríl 2021 | online
Téma: Bez dôvery veľa nenarobíš

Interaktívny 60 minútový webinár, kde získate nielen inšpiráciu, ale aj konkrétne tipy na to, ako budovať psychologické bezpečie v tíme aj celej firme. Viac >>

Experience Talks
14. apríl 2021 | online
Téma:  Ako spojiť vedenie, HR, marketing, sales a vybudovať lovebrand na LI?│Aký má zmysel, aby člen boardu banky komunikoval na LI?

Onlie podujatie, ktorým vás prevedú Ivana Brutenič, spoluzakladateľka projektu LINKEDINSTRATEGIE.SK a Andrej Viceník, vrchný riaditeľ úseku firemného bankovníctva a člen predstavenstva VÚB banky.  Viac >>

Virtukáva s DEVELORom
15. apríl 2021 | online
Téma: Nakopnite svoje tímy

90 interaktívnych minút o dôvere v tímoch. Tímy sú kritické organizačné zložky, a preto by sme asi všetci chceli, aby boli v top stave. Ako však na to? Viac >>

Virtukáva s DEVELORom
29. apríl 2021 | online
Téma: Sto riešení za hodinu

Inovácie sa čiastočne presúvajú do interného diania firiem. Za 90minúť získate prehľad, ktorý vás posunie ďalej v tom, ako formovať firemnú tvorivú a inovačnú kultúru a zároveň pomôže vám samým byť tvorivejšími a nachádzať nové riešenia. Viac >>

 
www.hrcomm.sk
Website
Facebook
LinkedIn
YouTube
HRcomm
Prievozská 5434/6A
821 09  Bratislava - Ružinov
 
tel.:         +421 905 754 332
e-mail:    hrcomm@hrcomm.sk
web:       www.hrcomm.sk           
Copyright © 2021

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list