Copy

Newsletter Zdravého město 07 (duben 2018)

Podívat se na email v prohlížeči

Milí zdraví Novojičíňáci,

Máme za sebou podařený úklid Grasmanky, kterého se zúčastnilo více než 50 lidí, a čeká nás několik dalších zdravých akcí, jako Den Země na náměstí a jarní cyklojízda 20.4., sázení stromků na Skalkách 21.4., zasazení lípy na Kojetíně 23.4. a akce Do práce na kole během celého května. Od začátku dubna až do konce května se navíc mohou mladí lidé mezi 13 a 26 lety zapojit do akce Mládež kraji, v níž mají šanci získat na svůj projekt pro obohacení života ve městě až 40 000 Kč. Více se dozvíte dále v emailu. Pro správné zobrazení si nezapomeňte zapnout obrázky, případně se podívejte na email v prohlížeči.

Přejeme Vám příjemné počtení a spoustu užitečných informací,

Vaši,

Ondřej Syrovátka, místostarosta a politik Zdravého města
Kateřina Imrýšková, koordinátorka Zdravého města
členové komise pro Zdravé město a MA21

Zasaďte si svůj strom na Skalkách 21.4.


Kůrovcová kalamita a loňská vichřice poničily velkou část městských lesů na Skalkách. Chcete-li městu pomoci les obnovit, přijďte si zasadit svůj strom, k němuž na oblíbené výletní místo budete moci za mnoho let vodit i své děti či vnoučata (ke stromkům si budete moci přidat cedulku se svým jménem). Akce proběhne téměř přesně na Den Země, v sobotu 21. dubna od 11 do 14 hodin. Vezměte si vhodné oblečení a obuv, které mohou doznat drobné újmy či zašpinění, nářadí a rukavice pro Vás budou zajištěny.

Každý, kdo zasadí strom, obdrží jeden špekáček, který si bude moci upéct na připraveném ohni. Pro děti budou připraveny tematické hry. Akci pro Vás připravuje Zdravé město ve spolupráci s Odborem životního prostředí a Městskou policií.

Grasmanka byla uklizena

Na akci Ukliďme Nový Jičín se letos sešlo rekordních 52 lidí včetně asi 20 dětí. Dobrovolníci během dopoledne vysbírali z koryta Grasmanky 750 kilogramu odpadků, kterými naplnili 45 pytlů. Odměnou všem účastníkům byl oběd v Pizzerii Oskar, kde obdrželi speciální úklidovou slevu na pizzu. Kromě toho se k jarnímu úklidu města připojila o den dříve i Základní škola Komenského 66, která uklízela Skalky, a také adventistická církev. Ta v neděli vyčistila koryto Zrzávky směrem k Bludovicím.

Související odkazy:
Jarní úklid letos zacílil na říčku Grasmanky (reportáž TV Polar, 18.4.2018)

"Mládež kraji": dotace pro mladé 13-26 let

Jsi mladý a aktivní? Máš nápad a nemáš na něj peníze? Přihlaš se a vytvoř si svůj projekt! Nyní startuje první ročník programu Mládež kraji. Mladí lidé mezi 13-26 lety mají možnost získat finanční prostředky na své projekty, kterými budou chtít zlepšit život v Novém Jičíně. Program v našem městě realizuje Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje s Ministerstvem školství, SVČ Fokus a městem Nový Jičín. Díky tomu mohou mladí lidé obohatit veřejné dění ve městě. Celková částka připravená pro jednotlivé projekty je celkem 100 tisíc korun, přičemž na jeden projekt může být vynaloženo maximálně 40 tisíc korun.

Související odkazy:

Nový Jičín vstoupil do projektu Mládež kraji (TV Polar 19.4.2018)

Další "zdravé" akce pro veřejnost


V následujících dnech chystáme několik dalších zdravých akcí:
  • Registrace týmů cyklistů, chodců, běžců a koloběžkářů do kampaně Do práce na kole probíhá až do konce dubna na webu: www.dopracenakole.cz.
  • První jarní vyjížďka po cyklostezce Koleje z Nového Jičína do Hostašovic je naplánována na pátek 20. dubna. Abychom podpořili kampaň Do práce na kole, převezme naše cyklojízda její motto „Zachraň město!". Startujeme v 16 hodin v Žilinské ulici. Jezdci v kostýmu superhrdiny dostanou za účast malý dárek.
  • Památná lípa na Kojetíně, která v minulém roce soutěžila o celorepublikový strom roku, získala za hlasy obyvatel poslaných pomocí SMS celkem 2 499 Kč. Tyto peníze nyní město obdrželo formou grantu Nadace Partnerství. Finance budou využity na zasazení nového stromu. Po dohodě s osadním výborem na Kojetíně bylo rozhodnuto, že město zasadí novou lípu poblíž vyhlídkového místa u pikritových mandlovců u cesty z Kojetína do Straníka. Slavnostní událost, na jejíž organizaci se budou podílet především místní obyvatelé, se uskuteční v pondělí 23. dubna v 16:30 a svým kulturním vystoupením ji uvedou místní děti. Srdečně zveme i všechny další zájemce z Nového Jičína a okolí. Tento projekt byl vytvořen z veřejné sbírky Nadace Partnerství. www.nadacepartnerstvi.cz.
  • Již zítra, v pátek 20.4., se na Masarykově náměstí po celý den koná tradiční "Den Země", který organizuje Odbor životního prostředí ve spolupráci se SVČ Fokus.
  • Ve středu 25.4.2018 v 15:15 hodin se ve školící místnosti MěÚ Nový Jičín, ul. Divadelní 1, III.p uskuteční seminář pro žadatele o dotace z rozpočtu města. Dozvíte se obecné informace k podávání žádostí, obsah vyúčtování a časté chyby ve vyúčtování.

Související odkazy:

Website
Website
Facebook
Facebook
Email
Email
YouTube
YouTube
Naše adresa:
Zdravé město Nový Jičín
Masarykovo náměstí 1
Novy Jicin 741 01
Czech Republic

Add us to your address book


Nechcete nadále dostávat emaily Zdravého města?
Můžete se vyjmout ze seznamu příjemců

Email Marketing Powered by Mailchimp