Zacht zinnig bewegen laat je langzaam bewegen.
Waarnemen met je zintuigen, is proeven en tasten naar hoe je bewegingen bijvoorbeeld je gewicht in beweging brengt. Kun je de beweging die ontstaat, als je gewicht in beweging is gekomen volgen en waarnemen? Of juist onderzoeken hoe het eerste begin van de beweging aarzelend of vloeiend gaat. We bewegen vaak makkelijk sneller dan we kunnen waarnemen. In deze lessen oefenen de waarneming van onze bewegingen door langzaam te bewegen. Prachtig is, dat jou beeld over hoe je denkt dan je beweegt door langzaam te bewegen steeds wordt bijgesteld. Hierbij wordt je in de lessen systematisch geholpen de feedback van je waarneming te proeven. De veranderingen in de adem, de drukverschillen, waar je verkort en waar je verlengt. Kortom zo leer je steeds makkelijker zien wat je als waar kunt aannemen. Jou gewicht vindt steeds op een andere millimeter steun zoals waarneembaar in je voetzool bij de afwikkeling van de voet. Zittend zoek je in je lengteas / je loodlijn via je skelet hoe dit werkt met jouw balans op je zitbotten. Subtieler leren luisteren in beweging geeft sensaties waarbij je steunende skelet je stevigheid geeft en je minder energie nodig hebt voor alledaagse handelingen.
En voor veel mensen is het met verschillende delen van het lichaam kunnen starten met bewegingen een eye-opener. Ervaar dat bewegingen tegelijk kunnen starten of net na elkaar en dat zo de arbeid beter wordt verdeeld over meer gewrichten.
Gun jezelf de rust en souplesse die je zal ervaren tijdens en door deze lessen. Na de lessen kun je vaak zittend of staand vrijer bewegen.
We zoeken naar gemak en plezier in bewegen en vaak helpen langzame gewichtsverplaatsingen het makkelijker loslaten van teveel spierspanning. Iedere Feldenkraisles wordt ingezoomd en weer uitgezoomd naar je totale lichaam(sbeeld).
Hieronder de ervaring van iemand die Feldenkrais lessen volgde " Elke keer na de les ben ik verbaasd over hoe anders ik op de fiets zit. Mijn hele rug is soepeler. Vaak gaat alles een tijdje met meer gemak."
Door verschillende lessen achter elkaar te volgen krijg je het beste een beeld van wat Feldenkrais voor je kan betekenen, maar de lessen zijn ook als losse lessen te volgen.
Ik probeer elke maand een nieuw thema en een nieuwsbrief te sturen. Deze thema's sluiten vaak op elkaar aan, dus als je verschillende korte cursussen achter elkaar mee doet krijg je meer inzicht in hoe je soepel kunt blijven met gemak. Sommige deelnemers vullen de groepslessen aan met een of een paar individuele behandelingen per jaar. Het starten met een individuele les kan ook wat je wilt gaan leren verhelderen.
Ken jij de Feldenkrais groepslessen in Culemborg op woensdagnamiddag al? Als je vaker op deze manier aandacht aan je lichaam wil geven, of lessen wilt inhalen: er zijn ook lessen op dinsdag- en woensdagochtend in Utrecht Hoograven en op dinsdagavond in Utrecht Lombok. Je kunt in overleg lessen inhalen op andere locaties. Ook kunt je een afspraak maken voor een individuele les in Culemborg of Utrecht.
Op aanvraag kunnen er ook korte cursussen gegeven worden op andere locaties.
De Feldenkrais methode werkt aan bewegingssouplesse van je hele lichaam en deze wordt vergroot door je lichaam slimmer te gebruiken. Iedere les start met een "dagelijkse beweging" en aan het eind van de les komt die weer terug. Vaak is deze beweging dan veel soepeler, lichter of duidelijker geworden. Of je nu flink stijf bent of hyper-mobiel, tijdens de lessen zal je inzoomen op hoe je je lichaam gebruikt. Je leert jouw patronen (h)erkennen en zult merken dat je meer subtiele bewegingsmogelijkheden gaat vinden en daardoor jezelf ontlast en versterkt.
Een kenningsmakings-groepsles kost € 7. Als je al eerder bent geweest bij een les van ons, maar iemand anders nieuw meeneemt, betaal je allebei maar € 7, in plaats van € 14. Zie verderop meer informatie over de kosten.
|