Copy
Bu e-postayı tarayıcıda görüntüleyin
 
 
   
 
 
 

bahar kapıda, çalışmalar ısınıyor

Merhaba Değerli Velilerimiz,

Sürekli kendini yenileyen, gelişen, bilim, teknoloji, sanat, spor gibi birçok alanda öğrenci ve öğretmenlerimizin çok aktif olduğu bir eğitim öğretim yılını sürdürüyoruz. Eylül ayından beri yaptığımız çalışmaların meyvelerini toplayacağımız bir sürece girdik. Çocuklarımızın tüm bu kazanımlarını üretime ve verimliliğe dönüştüreceği bu dönemi heyecan ve dikkatle takip ediyoruz. Gelişimlerini ve olgunlaşmalarını arzu ettiğimiz şekilde sürdürmeleri hepimizin moral ve motivasyonunu arttırıyor.

Sınav gruplarımızın (8 ve 12. Sınıflar) performansları özellikle yarıyıl tatilinin ardından önemli bir şekilde artmış durumda. 12. Sınıf öğrencilerimizin Antalya Matematik Kampı sonrası hızlanan temposunu kayda değer görmekteyiz. 8. Sınıf’ta Mayıs ayında kampa alınarak, en başarılı şekilde sınavı atlatacaklar. Şimdiden hem öğrenci hem de öğretmenlerimize çalışmaları için teşekkür ediyorum. Her zaman olduğu gibi emeklerinin karşılığı olan başarılı sonuçları alacaklarına yürekten inanıyorum.

Mart, Nisan ve Mayıs yine dolu dolu geçecek. Bu yıl okul dışı çalışmalarımız da hız aldı. Lise Voleybol ve Basketbol, Ortaokul Masa Tenisi ve Oryantiring takımlarımızla Ankara İl Yarışmaları, yine Lise Fizik ve Kimya takımlarımızla Ankara’da düzenlenen bilgi yarışmaları, Güzel Sanatlar Lisesi ile şarkı yarışmaları, Ortaokul öğrencilerimizle bilgi yarışmalarına, İlk ve Ortaokul öğrencilerimizle şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarına katılarak öğrencilerimizin birçok alanda tecrübeler edinmelerini sağladık, bu çalışmalar dönem sonuna kadar da devam edecek.

Çocuklarımızın tüm bu akademik, kültürel, sosyal ve sportif gelişimlerini sürdürürken bir yandan da psikolojik ve ruhsal gelişimlerini desteklemek üzere çalışmalar hayata geçirdik. Rehberlik servisimiz yıllık programları ile birlikte bireysel gelişim, sınav kaygısı, verimli çalışma, akran zorbalığı, ergenlik, hijyen, zaman yönetimi, kum ve masal etkinlikleri, yuvarlak masa çalışmaları düzenlerken, Beden Eğitimi zümremiz, okul içi çocuk yogası, dans ve sportif yarışma ve turnuvalar ile bu sürece destek vermekteler. Tüm bu çalışmalar eğitim ve öğretimi bütünselleştirmek ve sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirebilmek üzere planlanıp, uygulamaya geçirildi. Önümüzdeki haftalarda da izleme değerlendirme ve veli toplantıları ile sizlerle birlikte olacağız. 

Bir yandan da çağın gereksinimleri teknoloji, bilişim becerilerini geliştirebilmek üzere yoğun bir çalışma içerisine girdik. Eğitim öğretimin desteklemesi için Morpa ve VCloud sistemleri ile bilişim becerilerinin gelişmesi ve çocuklarımızın temel kazanımları anlayarak ilerlemesi için Bilişim Garaj çalışmalarımızı devreye soktuk. Böylece çocukların teknoloji tüketicileri değil, fikir ve nesne üreticileri olma yolunda adımlarını atmış olduk. 

Eminim atladığım bir sürü konu ve çalışmalar vardır, genellikle arkadaşlarım yazı yayınlandıktan sonra şu konudan niye bahsetmediniz diye serzenişte bulunur, bir daha ki sefere diyerek gülümseriz. Ben bir kez daha tüm bu çalışmalarda sevgi, emek ve yürek sarf eden öğretmenlerime, idari personelime, teknik personelime huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Onlar olmadan bu başarıları yakalamak mümkün değildir. 

Tüm ailemize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Tolga ÖZDEMİR
Kurucu

 
   
 
 
 

bilim, kültür, sanat, spor

 

Bahar Erken Kayıt Dönemi


30 Nisan'a kadar sürecek olan erken kayıt günleri ile 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı için siz değerli velilerimize avantajlar sağlamayı arzu ettik. Detaylı bilgiye aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
ERKEN KAYIT
 Güzel Sanatlar Lisesi Yetenek Sınavları


RESİM/MÜZİK Bölümleri Yetenek Sınavı Giriş Bilgileri

SINAVA GİRECEK SINIFLAR Ortaokul 8. Sınıfı Bitiren Öğrenciler
SINAV TARİHİ 31/03/2018 Saat: 10.00

Güzel Sanatlar Lisemize, bu yıl 8.sınıfı bitiren öğrenciler müracaat edebilir. Ayrıca, diğer Güzel Sanatlar Liselerinde okuyan öğrenciler Müzik bölümümüzün 10-11. sınıfları ile Resim bölümümüzün 10. sınıflarına nakil için başvurabilirler. Sanat üst kurulu tarafından uygulanacak olan yetenek sınavları sonucu öğrenci kabulu yapılacaktır. Müzik bölümü yetenek sınavında müziksel işitme, duyma ve fiziksel uygunluk durumuna bakılacak; Resim bölümünde ise yetenek sınavında çizim ve fiziksel uygunluk ölçülecektir.

 


Okullarımız, Türkiye Özel Okullar Birliği üyesidir.

Eğitim Haber


Ankara Eğitim Platformu 15 Mart Perşembe günü TED Üniversitesi ev sahipliğinde toplandı. Toplantıya Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Genel Müdürü Sevinç Atabay, TED Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Belgin Ayvaşık, ABC Okulları İbrahim Gündüz, Altın Eğitim Okulları Tolga Özdemir, Anaşehir Koleji İlker Çekinmez, Arı Okulları ve Çankaya Üniversitesi Seva Demiröz, Artı Destek Anadolu Lisesi Özkan Çakır, İlker Ayata, Beştepe Okulları Gökhan Ünlüer, Maya Okulları Prof. Dr. Ziya Selçuk, Meltem Ayhan Okulları Meltem Ayhan, Nesibe Aydın Okulları Mirkan Aydın, Seviye Koleji Fırat Gündoğan, Tevfik Fikret Okulları Ayşe Başçavuşoğlu, Yıldız Sınav Koleji Ömer Öcal ve Yükselen Koleji Mehmet Yüksel kurumlarını temsilen katıldılar. Ağırlıklı olarak hizmet içi eğitim ve ölçme değerlendirme konularının ele alındığı toplantı, başarı ve verimlilik dilekleri ile sona erdi.

Gelecek Etkinlikler


07 Nisan Şiir Dinletisi
21 Nisan 1. Sınıf Okuma Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlkokul ve Ortaokul Balosu
12 Mayıs Anasınıfı Günü
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Töreni
 
Copyright © 2018 Özel Altın Eğitim Okulları, Tüm hakları saklıdır.


Bu e-posta ile ilgili olarak dilerseniz
bilgilerinizi güncelleyebilir veya listemizden ayrılabilirsiniz.

Email Marketing Powered by Mailchimp