Copy
Bu e-postayı tarayıcınızda görüntülemek için tıklayınız

Kasım 2017 Bülteni

"Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir."
M. Kemal ATATÜRK


Merhaba değerli anne ve babalar,
Kasım ayı bültenimizle tekrar karşınızda olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sayımızdan başlayarak sizlerle farklı konularda etkin paylaşımlar yapmayı arzu ettik. Bu hafta çocuklarınızın başarılı bir okul yılı geçirmeleri için etkili çalışma alışkanlıkları geliştirmeye yönelik yapabileceğiniz desteklerden bahsetmek istiyoruz. 
Çoçuğunuzun pekiştirme ve çalışma alışkanlıklarını güçlendirmek için vereceğiniz destek, okul başarısının arttırmak için önemli bir etken olacaktır. İşte bazı ipuçları:
 • Düzenli zaman ve çalışma alanı seçimi çocuğunuzun dikkatini dağıtacak dış etkenlerden sıyrılmasına imkan tanır. Çalışma alanının rahat olmasını ve kalem, kağıt, sözlük gibi ihtiyacı olan materyallerin yanında bulunmasını sağlayın.
 • Çalışmaya başlamadan önce biraz serbest zaman tanımak ve sohbet etmek rahatlamasını ve enerji toplamasını sağlayacaktır. Bu arayı sağlıklı küçük bir ara öğün ile destekleyebilirsiniz.
 • Televizyon, tablet, bilgisayar vb. elektronik cihazların kullanım sürelerini kontrol altına almak çalışma süresini daha verimli kılacaktır. Bu cihazların kullanımını ödül olarak sunmayın. Aksi takdirde bilgisayar amaç, çalışma araç olacaktır.
 • Çocuğunuzu çalışma düzeni oluşturması için desteklemek özdisiplinini ve planlama becerilerini geliştirecektir. Küçük yaşlardan itibaren bir yapılacaklar listesi oluşturmak verimli çalışmasını sağlayacaktır.
 • Çalışmalarını yaparken dikkatli izlemek size çocuğunuzla ilgili önemli ipuçları verecektir.
 • Çocuğunuza çalışmalarında destek olmak için fikir alışverişlerinde bulunabilirsiniz ama asla onun ödevlerini siz yapmayın. İhtiyacı olduğunda yanında olduğunuzu hissettirin, rehberlik edin. Eksikleri olduğunu düşünüyorsanız öğretmeni ile konuşması için yönlendirin.
Çocuğunuzun öğretmenleri ile güçlü bir beraberlik oluşturun.

Öğretmenleri çocuğunuzun hayatında önemli bir role sahip olacaklardır. Bu sebeple birlikte güçlü bir bağ kurmak, bilgi paylaşımlarında bulunmak, karşılaşılabilecek durumların önüne geçilmesini veya çözülmesine yardımcı olacaktır. Bu nedenle:
 • Okulda yapılan veli toplantılarına ve görüşmelere mutlaka katılınız.
 • Öğretmenleri ile önemli konularda bilmeleri gereken hususları paylaşınız.
 • Çocuklarınıza öğretmenlerine saygı duyduğunuzu mutlaka hissettiriniz.

Cumhuriyet 94 Yaşında

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık. Velilerimizin de katılımının yoğun olduğu törenimizde tüm öğrencilerimiz Ata'mıza olan sevgi ve özlemlerini dile getirerek bizi duygulandırdılar. 1 Kasım tarihinde okul olarak Anıtkabir'i ziyaret ederek resmi törenimizi gerçekleştirdik. 10 Kasım'da okulumuzda yapacağımız törenle de Ata'mızı bir kez daha anacağız.

Bilimde ve Sanatta Üretkenlik

Öğrencilerimiz, öğretmenlerinin destek ve yönlendirmeleri ile tüm çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamlamak için çaba gösteriyorlar. Özellikle lise son sınıf öğrencilerimiz girecekleri üniversite ve yetenek sınavlarına moral ve motivasyonları yüksek bir şekilde hazırlanıyorlar.
İlk ve Ortaokul öğrencilerimizde dönem içi etkinlik, yazılı ve projeleri için çalışmalarını başarılı bir şekilde sürdürüyorlar.    

Velilerimizle Resim ve Yoga 

Cumartesi günleri velilerimizle kaliteli zamanlar paylaşmak ve iş yoğunluklarımızdan biraz olsun uzaklaşmak üzere başlattığımız Resim Atölye çalışmaları ve Yoga kurslarımız keyifle devam ediyor. Velilerimizden gelen olumlu geri bildirimler bizi çok mutlu ediyor. Siz de bu çalışmalara katılmak isterseniz lütfen bizimle  iletişim kurunuz. Resim Atölyeleri ücretsiz, Yoga kursları ücretlidir.
Takviminize İşaretleyiniz
 • 10 Kasım 2017 12. Sınıf Veli Toplantısı
 • 18 Kasım 2017 Ortaokul Veli Toplantısı
 • 23 Kasım 2017 Afet ve Deprem Simulasyon Merkezi Ziyareti (Ortaokul)
 • 25 Kasım 2017 Lise 9-10-11. Sınıflar Veli Toplantısı
Facebook
Instagram
Twitter
Web adresimiz
© 2017 Özel Altın Eğitim Okulları, Tüm hakları saklıdır.


Dilerseniz bilgilerinizi güncelleyebilir veya listemizden ayrılabilirsiniz.

Email Marketing Powered by Mailchimp