Copy
Nové vydanie podcastu!
Prezrite si tento e-mail vo webovom prehliadači

Dva nové podcasty!

Tento rok som sa rozhodol dobehnúť trošku viac odľahčený prístup k podcastu. Porušujem všetky pravidlá podcastovania, podcasty by mali byť pravidelné a nie je dobré tri mesiace nevydať žiadny a potom šupnúť v jednom mesiaci tri naraz. Akurát nechápem prečo. S obsahom sa chcem podeliť vtedy, keď je a nie ho sušiť mesiac na disku len preto, že vydanie podcastu už bolo. Počúvať ich aj tak budete keď budete mať chuť a čas.

Krst knihy Hackni sa (diskusia)

V tomto vydaní podcastu vám prinášam záznam z krstu knihy Hackni sa. Pekne sme sa obliekli, diskutovali sme o témach knihy pred publikom a knihu sme pokrstili hubou Chaga. Pár kníh som popodpisoval.

S krstným otcom Pavlom Luptákom a editorkou Mariannou Sádeckou diskutujeme o tom ako kniha vznikla, prečo, čo si z nej máte odniesť a pre koho je.

Venujeme sa témam adaptability (z kapitoly „List môjmu staršiemu ja“), je tam trošku beletrie (Prechádzka po útópii), trošku debaty o kryptomenách a prečo je knižka „crypto only“, ako sa ľudia hnevajú a čo to znamená mať otvorenú hlavu.

Mimochodom, skúsil som elektronickú knižku dať na Apple Books, bez toho, aby som na to robil akúkoľvek reklamu, takže ste vlastne prví a jediní, ktorí o tom vedia. Ide mi o to vyskúšať túto platformu. Chcel som skúsiť aj Kindle, ale Amazon mi po vyplnení asi piatich daňových a iných formulárov 🤦🏻‍♂️ oznámil, že slovenské knižky nepodporuje a musí byť v nejakom väčšom jazyku 🤦🏽‍♀️🤦🏻‍♂️. Takže preto zatiaľ iba Apple (ten mi dal vyplniť tiež daňové formuláre). Fyzická knižka je stále crypto-only a pravdepodobne aj ostane, pretože už sa míňa a zachvíľu bude fuč. Stena s výtlačkami v sklade (čítaj: v mojej spálni) klesla a je tak malá, že mi začína byť za knižkou smutno. Ale verím, že teší všetkých, ku ktorým sa dostala. 
Podcast si môžete pozrieť aj ako video, stačí kliknúť.

 

Zlepšovanie vo všetkých oblastiach a vzdelávanie dospelých (Klára Leskovjan)

Druhý podcast, ktorý som vydal dnes je rozhovor s Klárou Leskovjan. Rieši otázku ako nám môže niekto, kto nežije náš život pomôcť posunúť sa ďalej vo všetkých oblastiach. Ako môže kouč, ktorý nevedie obrovskú firmu radiť človeku, ktorý ju vedie? Môže niekto pomáhať ľuďom rásť vo všetkých oblastiach? Aký je rozdiel medzi mentorom a koučom? Ako „mať všetko“ alebo aspoň k tomu smerovať?

Klára Leskovjan sa venuje vzdelávaniu dospelých a ich osobnému rastu vo všetkých oblastiach. Pomôže to ľuďom dostať sa do flow? Dá sa plánovať to ako byť dobrým rodičom?

Týmto všetkým témam sa venujeme - v čase, kedy veľa ľudí zahodila novoročné predsavzatia do koša a plánuje čakať 11 mesiacov na to, aby si dali nové (alebo tie isté) a znova v nich zlyhali. Našťastie poslucháči tohto podcastu týmto osudom trpieť nebudú, ak pochopia ako na sústavný rast vo všetkých oblastiach.

Podcast si môžete pozrieť aj ako video, stačí kliknúť.

Kniha Hackni sa!


Knižka vyšla, je pokrstená, fyzická verzia rozdistribuovaná. Ak ste sa k nej nedostali, máte jednu z posledných možností dostať sa k papierovej knižke. Ebook bude dostupný aj naďalej.

Ak budete náhodou 31. januára v Prahe, k témam knihy bude v Paralelní Polis prednáška a budete si ju môcť fyzicky kúpiť v Prahe za crypto. 

Ak ste nepočuli predchádzajúce vydania, ponorte sa do nich, myslím, že sa mnohí z vás niečo zaujímavé dozviete.

Pár ďalších noviniek:

  • Pred voľbami politici strašia všetkým hrozným, čo sa nám môže stať. Ani nejdem opakovať čím konkrétne, akurát pripomeniem, že človek, ktorý sa bojí prestáva rozmýšľať a panikári. Strach je hnacím motorom v podstate všetkých kampaní, ktoré prebiehajú. Ako ale zvýšiť svoju osobnú bezpečnosť bez toho, aby sme niekomu ublížili a aby sme sa museli báť menej? Napísal som blog o nesmrtiacich zbraniach, ktorými sa môžete ubrániť (alebo aspoň výrazne zvyšujete svoje šance), ale nikomu neublížite. Diskusia k tomuto blogu bola zaujímavá, ľudia to prevažne vidia veľmi binárne. Buď si vybavím zbroják a chodím 2x mesačne na strelnicu alebo mám iba utekať. Nesúhlasím, myslím si, že medzi týmito krajnými možnosťami je veľa priestoru. Aj nad sebaobranou je dôležité uvažovať bez strachu, v pohode a racionálne, tak sa zamyslite.
  • V Paralelnej Polis organizujem 27. januára meetup paralelnej spoločnosti. Tentoraz budú témou "autonómne zóny". Ako je možné, že ak niekde platia nejaké zákony alebo pravidlá, existuje v čase a priestore možnosť vymaniť sa z týchto pravidiel a riadiť sa inými? Prejdeme si niekoľko príkladov kedy sa to podarilo, zhodnotíme, čím to je a či sa také niečo nedá systematicky budovať a dosiahnuť. Odporúčam prísť. 
 
Teším sa na prípadnú interakciu s vami. Napríklad vo Facebook skupine tohto podcastu.

Prajem všetko dobré,

   Juraj.
Instagram
https://www.facebook.com/jurbed
Twitter
Website
GitHub
LinkedIn
Copyright © 2020 Juraj Bednar, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp