Copy
Nové vydanie podcastu!
Prezrite si tento e-mail vo webovom prehliadači

Drahí poslucháči podcastu Reči o živote, vesmíre a vôbec,

ako ste si mohli všimnúť, moja fascinácia zmenou sveta v dnešných volatilných časoch nemá hraníc. Vidíme okolo seba veľa negativity, pretože zmeny sú nepríjemné a časy ťažké.

V novom vydaní podcastu Reči o živote, vesmíre a vôbec sme sa snažili negativitu otočiť - bude to negativita iná, bude to pozitívny pokrok bez povolenia.

 

Podcast: Róbert Chovanculiak o pokroku bez povolenia v čase pandémie

Róbert Chovanculiak je slovenský ekonóm, ktorý pracuje v inštitúte INESS a je spolutvorcom podcastu Na vŕšku a autorom knihy Pokrok bez povolenia. V tejto knihe mapuje, ako ľudia riešia problémy v prípadoch, kedy sa nemôžu spoľahnúť na štát – napríklad ak sa jedná o nový internetový priestor, kde nefungujú tradičné súdy.

Róbert počas pandémie mapoval, ako pokrok bez povolenia pokračuje – čo robia ľudia, ktorí si musia poradiť sami? Ako vytvoria účinnú ochranu proti vírusu, ako zareagujú na novú situáciu a využijú ju. Podcast je extrémne pozitívny a vyzdvihuje najmä pekné príklady toho, ako sa ľudia vynašli a niečo zlepšili, vytvorili, vymysleli alebo vyriešili.

Ponorte sa do podcastu.
Podcast si môžete pozrieť aj ako video, stačí kliknúť.

Zvýhodnený balíček Hackni sa a Veľký reštart

Veľký reštart je super kniha - myslím, že bolo dôležité, aby vznikla. A ak máte pocit, že by vám mohla zlepšiť život, možno je pravý čas pridať k nej aj Hackni sa. Vytvoril som zvýhodený balík oboch kníh - vhodné aj ako darček.

A pre tých, ktorí ste počuli minulé vydanie podcastu alebo čítali minulý newsletter viete, že kupón KRST funguje do konca februára - a dá vám ešte zľavu aj z ceny tohto komba. Tak použite všetky triky ako v starej známej hre Mortal Kombat. Fatality dosiahnete, ak zaplatíte kryptomenami, to vám dá ešte tretiu zľavu navyše.

Ak by ste sa chceli pozrieť, ako to vovnútri oboch kníh vyzerá, pripravili sme pre vás krátke PDF náhľady. Nekupujte mačku vo vreci a pozrite sa dnu!

Clubhouse – prvý pohľad na novú audio-diskusnú sociálnu sieť

Clubhouse je nová audio-only sociálna sieť. Vytvoríte diskusnú miestnosť na nejakú tému, s konkrétnymi “spíkrami”. Ak si Clubhouse appka myslí, že by vás to mohlo zaujímať, upozorní vás na diskusiu vo svojom zozname prebiehajúcich diskusií. To môže byť na základe témy alebo zoznamu ľudí, ktorých followujete.

Prvý pohľad na túto appku som priniesol vo svojom blogu. Od jeho napísania som bol na pár zaujímavých diskusiách, či čisto iba na parties! Zatiaľ iba pre iPhone užívateľov...

Osobne tejto sieti neplánujem venovať nejak veľa energie, ale ak sa tam vyskytne nejaká zaujímavá obohacujúca diskusia, tak sa určite rád pridám.

Predchádzajúce vydania podcastu


Ak ste nepočuli predchádzajúce vydania, ponorte sa do nich, myslím, že sa mnohí z vás niečo zaujímavé dozviete.
 

Teším sa na prípadnú interakciu s vami. Napríklad vo Facebook skupine tohto podcastu.


Prajem všetko dobré,

   Juraj.
Instagram
https://www.facebook.com/jurbed
Twitter
Website
GitHub
LinkedIn
Copyright © 2021 Juraj Bednar, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp