Copy
Nové vydanie podcastu!
Prezrite si tento e-mail vo webovom prehliadači

 

Radim Kozub: Právo, kryptomeny, poľnohospodárstvo, paralelné svety a riadenie decentraliozvaných organizácií

Radim Kozub je zaujímavý týpek. Okrem toho, že založil právnickú kanceláriu Blockchain Legal, firmu Tedsig a projekt open-source hydroponickej záhrady Parallel Garden funguje v Paralelnej Polis.... a to všetko napriek tomu, že nie je "ITčkar".

Trochu z kuchyne tohto podcastu: dva dni po natáčaní sme mali sympózium Paralelných Polis v Prahe a zistil som, že ani zďaleka nie je "každý polisák" itčkar. A pre mňa sú zaujímaví najmä ľudia, ktorí sú iní ako ja. Verím, že to z tohto podcastu bude cítiť a že sa dozviete kopec zaujímavých vecí.

Bavíme sa o Bendovi, o tom či smart kontrakty nahradia právnikov, na čo je dobré krypto, prečo robiť open-source projekt hydroponickej záhrady, ako súvisí krypto miner a hydropónia a podobne.

Ponorte sa do podcastu, je dlhší, ale o to výživnejší.

Podcast si môžete pozrieť aj ako video, stačí kliknúť.

Kniha Hackni sa!


Knižka je takmer vypredaná, ale vďaka záujmu som sa rozhodol urobiť dotlač.

Zároveň sa mi podarilo rozšíriť miesta, kde sa k nej môžete dostať:
 

Kde kúpiť

Knižka má veľmi zaujímavé ohlasy a čoskoro vyjdú rôzne podcasty a rozhovory na témy knižky.

Ak ste nepočuli predchádzajúce vydania, ponorte sa do nich, myslím, že sa mnohí z vás niečo zaujímavé dozviete.

Pár ďalších noviniek:

  • Asi najstarší masový hack populácie je "vystrašiť a dodať riešenie". Robia ho politici, ale aj poisťovne, bezpečnostné firmy, úradníci, centrálni plánovači záchrany planéty a mnohé iné odvetvia. O tejto dôležitej téme som napísal blog "Ako sa nenechať vyhackovať strachom". Neznamená to, že zdroje tohto strachu nie sú oprávnené, ale na to, aby sme sa mohli pozrieť na účinnosť riešení ho musíme spracovať, odložiť a pozrieť sa na to, čo nám dané riešenie v skutočnosti prináša.
  • Ak máte radi scifi seriály (alebo naopak nemáte), tak v článku Krása obmedzených zdrojov som sa pozrel na svety Star Treku a Battlestar Galactica. Ale ak ich aj nemáte radi, blog sa venuje realite, v ktorej sa musíme zaoberať obmedzenými zdrojmi - a čo nám to prináša. Obmedzené zdroje ľudia vnímajú často ako problém, ale myslím si, že čokoľvek, čo nepočíta s tým, že fungujeme v prostredí s obmedzenými zdrojmi nemá - v tomto prostredí - šancu na úspech.
Teším sa na prípadnú interakciu s vami. Napríklad vo Facebook skupine tohto podcastu.

Prajem všetko dobré,

   Juraj.
Instagram
https://www.facebook.com/jurbed
Twitter
Website
GitHub
LinkedIn
Copyright © 2020 Juraj Bednar, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp