Copy
Nové vydanie podcastu!
Prezrite si tento e-mail vo webovom prehliadači

Drahí čitatelia newslettera,

ak sledujete červené sviečky na krypto trhu 📉, verím, že sa vám hodí trochu pozitivity. Zúfanie na čo je to všetko dobré, keď to aj tak padne nie je užitočné a preto túto emóciu treba premeniť na niečo užitočné. Každý krypto investor získava skvelý životný skill - dokáže fungovať v prostredí volatility vďaka opcionalite.

Ale možno nie ste všetci krypto investori, tak si aspoň vypočujte ďalší podcast o tom, ako sa dá žiť slobodnejšie a podľa mňa aj lepšie ak v živote budujete slobodu vo forme opcionality.
Slobodný a pripravený na volatilný svet - sloboda ako opcionalita

Existuje množstvo definícii slobody. Jednou z nich je maximalizácia možností, ktoré v živote máme. Výhodou takéhoto prístupu je, že sa mu darí v prostredí volatility a neistoty.

Ako však v takomto prostredí fungovať aby sme sa nezbláznili? V čase keď vám posielam tento e-mail padol Bitcoin o 15% za jeden deň. Môžeme si zobrať inšpiráciu so šialencami, ktorí používajú práve kryptomeny? Ako rozmýšľajú inak a ...dokážeme to použiť na zlepšenie svojej slobody?

Ponorte sa do podcastu a ak chcete o ňom podiskutovať, pripojte sa buď do Signal alebo Element skupiny.
 
Výzva podnikavosti skončila a začiatkom mája som ju aj vyhodnotil. Prekvapila ma účasť, diskusie a to, že sa nezapojili len "freelancujúci ITčkari", ale bolo to pestré.

Výzva prebiehala iba počas apríla, počas ktorého som sa snažil venovať vašim otázkam a reagovať na ne nielen formou odpovedí na Signal skupine, ale hlavne som na základe vašich dopytov vytváral obsah, ktorý som premenil na kurz Nastartujte svoju podnikavosť.
Oklamaní vychytávkami – prečo váš obľúbený kryptoprojekt pravdepodobne neuspeje, aj keď je lepší

Rozhovorov s ľuďmi o tom ako ich obľúbená kryptomena predbehne Bitcoin som zažil niekoľko. A aj sám som často vnímal niektoré vlastnosti projektov ako dobré. Ale stačí to?

Odpoveď na túto otázku sa snažím nájsť v novom blogu.

Konferencie a nálada

Cez víkend som bol na konferencii EthPrague v Paralelní Polis. Predtým som navštívil a odprednášal pár prednášok na UTXO, navštívil som ako účastník Pizza Day v Paralelní Polis a dokonca som zavítal aj do Liberca na Crypto Byte. Čaká ma ešte MoneroKon v Lisabone, Crypto Castle Symposium v Nemecku, ChainCamp a samozrejme Hackers Congress Paralelní Polis.

Aj napriek spomínanému pádu kryptomien už počas víkendu, vládla na všetkých konferenciách skvelá atmosféra. A na EthPrague priamo cenu nikto nespomenul. Nepriamo sme sa k nej dostali. Stáli sme v kruhu a niekto prišiel, že musí fičať doplniť collateral do Aave. Okolití ľudia prikyvovali, že majú podobnú úlohu. Pýtam sa týchto známych kryptopostavičiek, či fakt všetci shortujú fiat? Súhlasne prikývli a usmiali sa - v prostredí vysokej inflácie sa oplatí požičiavať si. Ak to ešte nerobíte a rozmýšľate nad tým, mám o tom aj kurz. Ale všetci ostatní to zvládli aj bez neho a preto ma to príjemne prekvapilo. Ľudia, čo sú v krypto už dlhšie rozmýšľajú podobne.

Na EthPrague bola veľmi príjemná atmosféra - všetci sa zaoberali tvorením projektov, zlepšovaním. Nebolo to len o nápadoch, súčasťou bol aj hackathony, ktorého výsledkom boli funkčné projekty.

Takže - stavajte, robte, prijímajte Bitcoiny (hlavne keď sú lacné) a užívajte si leto!

Predchádzajúce vydania podcastu


Ak ste nepočuli predchádzajúce vydania, ponorte sa do nich, myslím, že sa mnohí z vás niečo zaujímavé dozviete.

Prajem všetko dobré!

Instagram
https://www.facebook.com/jurbed
Twitter
Website
GitHub
LinkedIn
Copyright © 2022 Juraj Bednar, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Email Marketing Powered by Mailchimp