Copy
ARYA HABER BÜLTENİ
Etkinlik ve Eğitimlerimiz
6 Mart-13:00-18:00 Kadın Liderliğine Değişen Bakışlar 
Bu sene kadınlar gününü farklı kutlayın bize katılın. 6 Mart, 13:00-18:00, Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi'nde kadın liderliğine karşı bakış açınızı değiştiriyoruz. Kadınları ve kadının gücüne inanan erkekleri bekliyoruz.

10 Mart- 14:00-16:00-Yatırıma Hazırlık 101
Her ay tekrarlanan Yatırıma Hazırlık eğitimi, girişimcilerin yatırım başvurusu yapmadan önce bilmesi gerekenleri eğlenceli ve en iyi tüyolarla öğrendiği bir dikey eğitim serisidir. Her ayın 10'unda verilmektedir.

17 Şubat-14:00-16:00-Girişim Hukuku
#AGGS eğitim serisi; insan kaynakları ve finanstan sonra şimdi de hukuk ile devam ediyor. BTS&Partners'tan Okan Arıcan tarafından verilecek olan hukuk eğitiminde, girişimcilerin bu konuda bilmeleri ve dikkat etmeleri gereken temel konular paylaşılacak.
 
#AGGS: Arya Girişimci Gelişim Serisi, Arya Liderleri tarafından, her ay, girişimcilerin en çok ihtiyaç duydukları konularda liderlerimizin uzmanlıklarından faydalanmalarını sağlamak üzere verilen temel bir eğitim serisidir.  
#AryaRetreat2017
Arya Retreat etkinliğimizin 2017 tarihi netleşti. 1-4 Haziran için şimdiden takvimlerinizi kapatın. 11 ülkeden 80'e yakın katılımcı ile gerçekleşen #AryaRetreat2016'da ilham, motivasyon ve paylaşım dolu 3 gün geçiren katılımcılar bu yıl da Casa dell'Arte, Bodrum'da  bir araya geliyor. Yaza bu harika başlangıçı kaçırmamak için yatırımcılar ve yatırımcı adayları aşağıdaki butondan kayıt yaptırabilirler. Girişimciler ise şimdilik beklemede kalıp katılım için açacağımız özel başvuruyu takip edebilirler.
Hemen Ön Kayıt Yaptır!
Fark Yaratan Kadınlar Adana'da Buluştu! 
Arya Kadın Yatırım Platformu ve TEB Kadın Bankacılığı işbirliği ile gerçekleştiren Fark Yaratan Kadınlar etkinliği, 7 Şubat'ta Adana Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi. Adanalıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Fatoş Büyükkuşoğlu 2016 Güçlü Kadın Ödülü de sahibi Canan Dağdeviren'e verildi. Ödülünü alan Canan Dağdeviren, yaptığı duygusal konuşma ile herkesi etkiledi. İlk panelde Fark Yaratan Kadın Patronlar olarak Özge Akbulut, Selin Beceni ve Bilge Kum; moderatör Ayşegül Akşak'ın sorularını yanıtladı. Münteha Adalı moderatörlüğünde gerçeleşen ikinci panelde ise Ahu Serter, Gamze Büyükkuşoğlu ve Adana'lı iş kadını Gülümsün Adalı başarılarının arkasındaki gizli kahramanların  hikayelerini paylaştı.
#AGGS- Startuplarda Yetenek Yönetimi
Arya Girişimci Gelişim Serisi eğitimlerinden Start-up'larda Yetenek Yönetimi ve Yatırıma Hazırlık 101 eğitimleri Ocak ayında gerçekleştirildi. Arya Lideri Emine Başdağ; girişimcilerin çalışan alırken nelere dikkat etmeleri gerektiğine, X,Y ve Z kuşağı farklılıklarına, girişimcilerin çalışanlarının potansiyelini en iyi nasıl değerlendirmeleri gerektiğine dair tecrübelerini aktardı.
Yatırıma Hazırlık 101
Girişimcilerin, yatırımcı karşısına çıkmadan ve yatırım sunumu sırasında yapmaları gerekenler ile asla yapmaması gerekenlere değinilen Yatırıma Hazırlık 101 eğitimi her ay girişimcileri bekliyor. AGGS eğitimleri; perakende, hukuk, hikayeleştirme gibi girişimcilerin ihtiyaç duydukları konularda Arya Liderleri'nin uzmanlıklarını paylaşmasıyla devam edecek.
#AGGS-Girişimciler için Finans
Arya liderleri tarafından her ay farklı konularda verilen gelişim serisinde Şubat ayı konumuz finanstı. Arya Lideri Meltem Saral tarafından verilen eğitim yoğun ilgi gördü. Girişimcilerin; rakamlardan korkmadan, kendi finansallarına hakim olmalarını teşvik eden eğitimde; finansal analiz, finansal raporlama ve finans ile ilgili girişimcilerin bilmeleri gereken en temel bilgiler Meltem Saral'ın tecrübe aktarımı ile verimli bir şekilde gerçekleşti.
Surgitate "önce sen" diyor!

Surgitate, şimdi de "meme kanseri farkındalığı projesi" başlatıyor. Kadınları, meme muayenesini aksatmadan doktora gitmeye teşvik eden proje, içindeki sert kitleleri hissedebilecekleri bir meme modelinin kurumsal şirketlerin satın alarak kadınlar tuvalerinde sergilemesi ile yaygınlaşmayı hedefliyor. Amaç, kadınların sürekli gördükleri bu yapay meme sayesinde rutin kontrollerini unutmamalarını sağlayarak olası daha büyük rahatsızlıkları olabildiğinde engellemek. Surgitate bu ürünü fabrika ve ofisinizdeki "kadın lavabolarına" koymanızı öneriyor.
17 Şubat'ta gerçekleştirilen Arya Yatırımcı Kokteyli'nde Kenneth P. Morse özel konuk konuşmacı olarak aramızdaydı. MIT Girişimcilik Merkezi kurucusu ve müthiş satış-pazarlama stratejilerine sahip Morse, yaptığı konuşmada stratejinin önemini vurguladı. Ayrıca; başarı için kritik faktörlerden birinin, network'ünüzün ne kadar büyük olduğu ve sizin o kişilerle ne kadar temas kurduğunuza bağlı olduğuna değindi. Arya Kadın Yatırım Platformu kurucusu Ahu Serter de açılış konuşmasında burada olmadığı dönemlerde yokluğunu aratmayan Arya Liderleri'ne teşekkür etti.
Tanıyalım: Bagaj
Bu ay görüştüğümüz girişimlerden Bagaj, kişisel depolama çözümleri sunmak üzere 2012 yılında Taksim Çanta Otoparkı ile macerasına başlamış ve bir depolama çözümüne ihtiyaç duyan her kişi/kuruma farklı seçenekler yarattıkları, markaları tüketicilerle buluşturan çözümler sunmaya devam etmektedir. Hürkay, Deniz ve Vildan isimli; iki kadın bir erkek girişimci tarafından kurulan Bagaj'ın şimdiki hedefi ise personele ihtiyaç duymadan kullanılabilecek kişisel depolama alanları yaratmak.
Way Kuluçka Merkezi Girişimcilerini Bekliyor!
Bir yıldır süren yoğun çalışmalar, iş dünyasından ve ekosistemden 200'den fazla kişi ve kurum görüşmesi, onlarca toplantı ve anlaşma sonucunda Way Turkey Kuluçka&Hızlandırıcı Merkezi ilk girişimcilerini kabule hazır. Türkiye'de ilk; 3 dikey programda çağrıya çıkan, Altılı Mentor Takımları ile çalışan, 17 İş Ortağı Kurum, 23 Mentor, 40 Akademisyen, 15 Profesyonel Danışman, 11 Yatırım Ağı ve Global Erişim fırsatları ile Way Turkey Kuluçka Merkezi olarak Ekosisteme giriş yapmış bulunuyor.
Bu Sene Kadınlar Gününü 6 Mart'ta Bizimle Farklı Kutlayın!
Emir Nevruz St. Panayia Apt. No:2 D:5 Beyoğlu İstanbul Turkey
 +90 (212) 244 5543
info@aryawomen.com

Copyright © 2016 Arya Women. All rights reserved. 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
AryaWomen · Maslak Mahallesi, Ahi Evran Cd. No:6 D:3, 34485 Sarıyer/İstanbul Maslak 42 Istanbul, 34485 Turkey · Maslak 42 · Istanbul 34485 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp