Copy
Aktuality Zdravého města .Nový Jičín (září 2016)
Podívat se na email v prohlížeči

Milí příznivci Zdravého města,

přinášíme Vám výsledky ankety k vyhlídce na Svinci a také pozvánku na Týden mobility. Pokud se Vám email nezobrazuje i s obrázky, klikněte na "Podívat se na email v prohlížeči" vpravo nahoře nebo si nastavte zobrazování obrázků ve Vašem emailu.

Facebook
Facebook
Website
Website

Vyhlídka na Svinci

Do veřejného hlasování, které probíhalo od 1. do 31. srpna, se zapojilo 1826 lidí, což je přibližně 8 % obyvatel. 29 % zúčastněných s projektem vyhlídkové plošiny na vrchu Svinec souhlasilo, 71 % respondentů bylo proti.

“Proti stavbě vyhlídky hlasovalo 1290 občanů, pro stavbu jich bylo 535. Celkem 170 hlasů jsme byli nuceni vyřadit, většinou proto, že někteří lidé hlasovali 2x, neměli trvalé bydliště v Novém Jičíně nebo se kontakty nepodařilo ověřit,” upřesňuje politický koordinátor Zdravého města a místostarosta Ondřej Syrovátka a dodává: “Z těch, co byli pro vybudování vyhlídky, jich nejvíce bylo pro omezení vjezdu do přírodní rezervace, vybudování záchytného parkoviště a zřízení nové zastávky MHD u odbočky na Svinec.”

Rada města na svém zasedání 14.9. rozhodla, že na základě výsledků hlasování občanů v anketě projekt vyhlídky ruší.

Podrobnosti najdete na následujících odkazech:

Evropský týden mobility

Zdravé město Nový Jičín se i letos zapojí do kampaně Evropský týden mobility. Od 16. do 22. září je připraveno mnoho aktivit. V pátek 16. září odstartujeme Evropský týden mobility “Kloboukovou cyklojízdou” a začíná sběr kol pro Afriku na separačním dvoře v ul. Propojovací. V pondělí 19. září a ve čtvrtek 22. září budou strážníci informovat cyklisty a bruslaře o bezpečném pohybu na cyklostezce KOLEJE. Ve středu 21. září jsme pro Vás připravili bohatý program na Masarykově náměstí. Ve čtvrtek 22. září kampaň ukončíme oslavou Dne bez aut, kdy bude možné po celý den cestovat MHD v Novém Jičíně zdarma a rovněž končí sběr kol pro Afriku.

Podrobnosti najdete na následujících odkazech:

Děkujeme Vám za Vaši přízeň, těšíme se na viděnou na některé z našich "zdravých" akcí.

Vaše Zdravé město Nový Jičín

Naše adresa:
Zdravé město Nový Jičín
Masarykovo náměstí 1
Novy Jicin 741 01
Czech Republic

Add us to your address book


Nechcete nadále dostávat emaily Zdravého města?
Můžete se vyjmout ze seznamu příjemců

Email Marketing Powered by Mailchimp