Copy
Aktuality Zdravého města Nový Jičín (říjen 2016)
Podívat se na email v prohlížeči

Milí příznivci Zdravého města,

Dovolte, abychom Vás pozvali na kulatý stůl k výběru vhodných kandidátů do soutěže „Strom roku“ za Nový Jičín a blízké okolí. Akce se uskuteční v pondělí 24. října od 16:00 v malé zasedací místnosti (č. 208) ve 2. patře budovy radnice na Masarykově náměstí (pozor, došlo zde ke změně, akce měla být původně v aule).

Soutěž Strom roku, kterou již 15. rok organizuje Nadace Partnerství, se snaží podpořit aktivní lidi v péči o stromy v jejich okolí. Jejím účelem je zároveň představit veřejnosti zajímavé stromy s příběhem, které si zaslouží naši pozornost. Každý rok je vybráno 12 celorepublikových finalistů, z nichž posléze hlasováním vzejde celkový vítěz, který také postoupí do mezinárodní soutěže „Evropský strom roku“. Průběh a výsledky soutěže za uplynulý rok můžete sledovat na www.stromroku.cz. Podrobnosti k organizaci kulatého stolu najdete na stránkách Zdravého města.

Kulatému stolu předchází výstava o soutěži Strom roku 2015 ve vestibulu radnice. Jsou tam nádherné exempláře, rozhodně ji doporučujeme ke shlédnutí.

Evropský týden mobility (16.-22.9.2016)

Zdravé město Nový Jičín se i letos zapojilo do kampaně Evropský týden mobility, která probíhala od 16. do 22. září. Kampaň měla za cíl propagovat bezpečné, ekologicky šetrné způsoby dopravy ve městech a obcích. Téma letošního roku bylo „Chytrá a čista mobilita, silná ekonomika“.

Kampaň v Novém Jičíně odstartovala 16. září Kloboukovou cyklojízdou. Každý účastník vyjížďky, který dorazil až do cíle v Hostašovicích, obdržel volné vstupné do expozice klobouků v novojičínském Návštěvnickém centru. Ve středu 21. září pak proběhl bohatý program na Masarykově náměstí, jehož součástí byl i ODIS bus, speciálně upravený autobus pro pořádání přednášek o hromadné dopravě. Ve čtvrtek 22. září mohli občané cestovat v rámci Dne bez aut městskou hromadnou dopravou zdarma. Tuto možnost využilo 1 424 občanů což je o 72 více než v běžný pracovní den. Po celý týden se sbírala Kola pro Afriku. Za Nový Jičín do Afriky poputuje 77 kol. Součástí akce Kola pro Afriku byla i sbírka pastel pro děti. Nový Jičín posílá 42 sad pastelek do batůžku pro děti z Gambie.  Tímto bychom chtěli všem dárcům poděkovat.

Fotogalerii z akce si můžete prohlédnout zde.

Facebook
Facebook
Website
Website
Děkujeme Vám za Vaši přízeň, těšíme se na viděnou u Kulatého stolu ke Stromu roku nebo na některé z našich dalších akcí.

Ondřej Syrovátka, politik Zdravého města Nový Jičín

Naše adresa:
Zdravé město Nový Jičín
Masarykovo náměstí 1
Novy Jicin 741 01
Czech Republic

Add us to your address book


Nechcete nadále dostávat emaily Zdravého města?
Můžete se vyjmout ze seznamu příjemců

Email Marketing Powered by Mailchimp