מוריה

סיכום החציון השני לשנת 2016
עדכון דירקטוריון


אירועים   מנהלות בחב׳ מוריה   פיתוח אורבני   תשתיות   טבלת מכרזים
  
 מתחילת השנה ביצעה מוריה עבודות
בהיקף של 729 מיליון ₪
המהווים 102% מתכנית העבודה לשנת 2016 אשר עומדת על 715 מיליון ₪.

טבלת מכרזים
מכרזים שפורסמו במהלך החציון השני

 
תשתיות
פרויקט הארכת רכבת קלה - הנרייטה סולד

הפרויקט הינו חלק מהמשך הקו האדום של הרכבת הקלה דרומה להדסה. 
אורך הקטע עומד על כאלף מטר (קילומטר אחד) ועלותו עומדת על 145 מיליון ₪.
הפרויקט צפוי להסתיים ברבעון השלישי של שנת 2017.

סיום ביצוע פרויקט עוקפי רמאללה - טבעת פנימית

לאחרונה הסתיים ביצוע הפרויקט בשכונת שועפט שמטרתו הינה הקלה על דרך רמאללה,
אשר בה הופחתו הנתיבים בעקבות הרק״ל. עלות הפרויקט עומדת על 14.2 מיליון ₪.

מחלף טנטור בצומת רוזמרין

מטרת הפרויקט הינה יצירת הפרדה מפלסית בצומת רוזמרין על מנת לאפשר חיבור
בין כביש בגין דרום לכביש 60 והכשרת התוואי לקו הירוק העתידי.
במהלך חודש ספטמבר יצקנו את חלקו הצפוני של גשר הרוזמרין (35 מר׳ אורך). 

הסדר התנועה הבא אשר בוצע במהלך חודש דצמבר עתיד לשפר בצורה משמעותית
את עומסי התנועה בצומת ע״י פתיחת פניה שמאלה לכיוון הר חומה וישר לגוש עציון,
לבאים מכביש בגין. סיום העבודות כמתוכנן בחודש ספטמבר 2017 לפתיחת המלאה.

כריית מנהרת גישה מערבית בפרויקט שז״ר

בחציון האחרון החלנו בכריית מנהרת הגישה המערבית בפרויקט הכניסה לעיר.
המנהרה תאפשר התקדמות מהירה יותר בכריית אולם החניון. 
פיתוח אורבני

כתבה על פעילות מוריה בתחום הפיתוח האורבני
שצ״פ 850

העבודות נעשות על ידי חברת מוריה במסגרת ההערכות למשחקי המכביה שיערכו בירושלים בסוף שנת 2017. הפרויקט כולל בניית מגרש כדורגל, מבנה מלתחות, שבילי הליכה וגינון בשטח פתוח בשיפוליה הדרמיים של שכונת הר חומה.

מגרש קטרגל בסילוואן

הפרויקט כולל תכנון שתי גינות ציבוריות עבור תושבי סילוואן ובנוסף מגרש הקט-רגל שעלה כצורך מתהליך שיתוף ציבור שנעשה עם תושבי השכונה. בנוסף תוכננה גינת משחקים קרוב למגרש הקט-רגל. 
מנהלות בחב׳ מוריה
סיור ראש מטה הדיור הלאומי

בחודש נובמבר סייר יו"ר מטה הדיור הלאומי, אביגדור יצחקי, בפרויקטים להתחדשות עירונית ברחבי העיר. את הסיור ערך צוות המינהלת ובו השתתפו הנהלת "מוריה", נציגי עיריית ירושלים ומינהלים קהילתיים. בסיור נסקרה מעורבות המינהלת בפרויקטים השונים להתחדשות עירונית ובסיומו נערך דיון במינהל הקהילתי של קריית מנחם לגבי החסמים השונים בפרויקטים מסוג זה ובראשם קרקע משלימה. ראש מטה הדיור סיכם ואמר: "מינהלת התחדשות עירונית בירושלים היא הדגם שבעקבותיה נרצה לראות עוד מינהלות עירוניות קמות בערים נוספות. שנת 2017 תהיה שנת הפקיצה של התחדשות עירונית".

כנס ברחוב הנורית

המינהלת מקדמת פרויקט אסטרטגי של התחדשות עירונית ברחוב הנורית מדובר על פינוי של 662 דירות והקמה של כ-1,850 יחידות דיור חדשות ברחוב עצמו, בנוסף לקרקע משלימה הנדרשת לטובת הפרויקט. לאור חשיבות הפרויקט הוביל ראש העיר, מר ניר ברקת, כנס מיוחד לדיירי הרחוב בו הוסבר להם על התהליך והפרויקט. לכנס הגיעו מעל 250 מתושבי הרחוב והוא נערך בשיתוף המינהל הקהילתי בשכונה. ראש העיר הדגיש בפני הדיירים את החשיבות שהוא רואה בהתחדשות עירונית והסביר: "בדיון מול המדינה לגבי איפה לבנות אני מאמין שצריך לבחור בפתרונות המורכבים- לחזור לשכונות הותיקות ולחדש אותן. זה נכון כלכלית, חברתית ותכנונית".

פתיחת קורס יועצים חברתיים

קידום תכניות לפינוי-בינוי נתקל לא פעם בדרישה של מוסדות התכנון לעריכת תסקיר חברתי וליווי הדיירים על ידי יועץ חברתי. מאחר והמודעות להיבטים החברתיים בפינוי-בינוי נמצאת בחיתוליה ולאור החשיבות הרבה שאנו רואים בטיפול בהיבטים אלו ייזמנו קורס ראשון מסוגו להכשרת יועצים חברתיים בפרויקטים להתחדשות עירונית. את הקורס מרכזת נועה אפיק-ריבוש, אחראית תחום קשרי קהילה במינהלת, בסיוע של כרם ואן-מיל מצוות המינהלת והוא מתקיים בשיתוף פעולה עם הקליניקה האורבנית באוניברסיטה העברית, מינהל שירותי קהילה בעיריית ירושלים ומשרד הרווחה.

ועידת עיר הנדל״ן באילת

כחלק מתכנית העבודה של המינהלת הצבנו יעד של הגברת הפעילות היזמית בירושלים בתחום התחדשות עירונית. במסגרת זו השתתפנו באופן פעיל בועידת עיר הנדל"ן באילת שהתקיימה בראשית דצמבר. לקראת הועידה הוכנו חומרים שיווקיים, נקבעו פגישות עם יזמים ובעלי עניין והתקיים ראיון 1X1 על הבמה בין עו"ד זיו כספי ובין מנכ"ל מוריה.
בעקבות הכנס אנו רואים עליה בפניות ובהתעניינות יזמים משמעותיים בפרויקטים בירושלים. נמשיך ללוות ולעקוב. 

מפגש הסברה עם לשכת המתווכים

שיתוף פעולה של המינהלת להתחדשות עירונית עם לשכת המתווכים בירושלים. אחד מתפקידי המינהלת הוא להקנות ידע וכלים לבעלי מקצוע בתחום התחדשות עירונית. מעל 180 מתווכים נכחו במפגש בן 4 שעות שנערך במתחם JVP בו הועברו הרצאות מטעם מנכ"ל מוריה, דורון נויוירט, ראש מינהלת התחדשות עירונית, עמית פוני קרוניש ואדריכלית שרון דינור, סגנית מ. המח' לתכנון עיר בעיריית ירושלים ואחראית על תחום תמ"א 38.

סיור מינהלת מבני חינוך במוריה

ביום 28/12/16 ערכה מינהלת מבני החינוך במוריה סיור ללשכת היועץ המשפטי לעירייה אליו הצטרפו גם נציגים בכירים מאגף מבני ציבור, נכסים ותקציבים.

הסיור כלל ביקור באתרי בינוי של המינהלת במזרח ובמערב העיר, ושם דגש על הקשיים המשפטיים הנובעים מעבודה בתוך מרקם אורבני צפוף, הסוגיות המשפטיות העולות בתהליכי הפקעת הקרקעות לצורך מבני חינוך וכן בהתמודדויות עם התנגדויות תושבים בפרויקטים השונים. למשתתפי הסיור הוצגה המינהלת על פרויקטיה המתוכננים והמבוצעים וכן תכנית עבודתה הצפויה לשנת 2017. בסיור השתתפו כ-35 איש. 
אירועים
תצוגה ארכיאולוגית חדשה חושפת ממצאים מעברה של ירושלים

תצוגת ממצאים עתיקים מעברה העשיר של העיר ירושלים נחנכה בחודש ספטמבר במשרדי חברת מוריה. עברה של ירושלים צפון באדמתה – שכבה מעל שכבה של תקופת חיים והוא משקף את ציר ההיסטוריה של האנושות.

בשנים האחרונות פועלות רשות העתיקות וחב' מוריה יחד לפיתוחה של העיר תוך שמירה על המורשת התרבותית הבנויה. התצוגה החדשה, מציגה מגוון ממצאים מחפירות ארכיאולוגיות שניהלה רשות העתיקות בכל רחבי העיר שנערכו במימונה של חברת מוריה. ממצאים אלה משקפים פרקים בהיסטוריה של ירושלים הנוגעים בחיי היומיום של תושביה הקדומים: מים, מזון, בנייה, טוהרה וניקיון, דת ואמונה.

חניכת משרדי מוריה בבניין הדואר ברחוב כורש

בהמשך להתרחבות הפעילות של חברת מוריה וגידול בהיקפים , במהלך דצמבר חנכנו את משרדי החברה הנוספים בבנין הדואר (כורש 3) . אל המשרדים הנוספים עברו צוותי הנדסה ופיתוח עיסקי , ביניהם: מינהלת התחדשות עירונית, מינהלת מבני ציבור ומבני חינוך, תחום שז"ר (פרויקט הכניסה לעיר) ותח"צ ותחום רק"ל וכבישים.

טקס הנחת אבן פינה פרויקט הכניסה לעיר

באוקטובר האחרון התקיים טקס הנחת אבן-הפינה לפרויקט "הכניסה לעיר", בהשקעה ממשלתית של 1.4 מיליארד שקל ובהשקעה כוללת צפויה של כ-10 מיליארד שקל. הפרויקט אושר בקבינט הדיור לפני שנתיים, והוא ייבנה בשטח כולל של 211 דונם סביב בנייני האומה.
בטקס הנחת אבן-הפינה השתתפו שר התחבורה ישראל כ"ץ, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, והשר להגנת הסביבה ולירושלים זאב אלקין.

הכנס השנתי למנהלי הפרויקטים של חברת מוריה

החברה לפיתוח ירושלים ערכה בחציון האחרון את כנס מנהלי הפרויקטים השנתי של החברה בבנייני האומה בירושלים. אל הכנס, שעסק בסיכום תוכנית העבודה לשנת 2016 והיערכות לתוכנית העבודה לשנת 2017 הגיעו עשרות מנהלי פרויקטים ומנהלי חברות שונות.

מנכ"ל חברת מוריה, דורון נויוירט פתח את הכנס בדברי ברכה ודיבר על היקף פעילותה של חברת מוריה המנהלת כיום כ-300 פרויקטים ועל תחומי האחריות הנוספים של מוריה בירושלים כדוגמת התחדשות עירונית, מינהלת למבני חינוך, אנרגיה סולארית ועוד.

בהמשך התקיימו בכנס שולחנות עגולים מקצועיים בהשתתפות ראשי התחומים במוריה ומנהלי הפרויקטים השונים בהם עלו נקודות חשובות ומרכזיות בתהליכי העבודה.

מוריה בקהילה

במסגרת פרויקט "מוריה בקהילה" התקיימה בתאריך ה-25.09.16 פעילות קהילתית ענפה של עובדי אגף הכספים במעון רעות אור שלום שבשכונת מלחה. מעון רעות הינו מעון המטפל בילדים בסיכון ומעניק להם מסגרת של משפחה ולימודים. עובדי אגף הכספים של מוריה בראשותו של המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים איתמר בן מאיר צבעו את הרחבה המרכזית של המעון , שדרגו את מגרש הספורט והעניקו במתנה ליליד אור שלום כדורי רגל חולצות דרייפיט והרבה חום ואהבה. הפעילות הקהילתית באור שלום התווספה לסלילת השבילים והמדרכות בתוך המעון שבוצעה על ידי מוריה כחלק מהתרומה לקהילה מספר שבועות קודם לכן.

פרויקט נוסף של מוריה בקהילה התקיים במסגרת ההשקה הרשמית של פרויקט "הכניסה לעיר", פרויקט "לגעת בשיר", במהלכו יצרו 20 נערות ונערים עיוורים  תבליטי אלומיניום - אינטרפרטציה פיזית אמנותית שלהם לתחושות, מחשבות ורגשות שעלו בהם בעקבות שמיעת השיר אור שלי אותו כתבה והלחינה ליה קרדוניס, זמרת ויוצרת לקוית ראיה ושמיעה בת 21.
הפרויקט נעשה בשיתוף בית חינוך עיוורים.

תודה לכל השותפים להצלחת מוריה בבניית העיר ירושלים - לעובדי ומנהלי חברת מוריה, מנהלי הפרויקטים, המתכננים, הקבלנים
וכל העוסקים במלאכה!

,בכבוד רב 
דורון נויוירט מנכ"ל מוריה

 
Copyright © 2017 חברת מוריה לפיתוח ירושלים בע"מ, כל הזכויות שמורות.


?רוצה לשנות את הגדרות הדיוור
 אתה יכול לעדכן הגדרות או להסיר עצמך מרשימת הדיוור
Email Marketing Powered by Mailchimp