Copy

Taşdibi Fırın
Ekmek ve Sipariş Bilgisi 

 

Biz Kimiz ve Ne Yapıyoruz?

Biz doğal ekmek yapmaya gönül vermiş bir çiftiz. İki kişilik bu ekipte ekmek ve fırın ustası olan Bay Taşdibi Fırın’ın asıl mesleği lojistik yöneticiliği. Sosyal medya ve yamaklık işlerinden sorumlu eleman olan Bayan Taşdibi Fırın ise uzman psikolog olarak görev yapmakta. Kendi ürettiğimiz glütensiz ekşi maya ve glüten içermeyen un karışımlarıyla farklı ekmek çeşitleri geliştirdik. Önceleri kendimiz için ekmek yaparken 2016 yılından beri ekmeklerimizi bizimle paylaşmak isteyen dostlarımız için Seferihisar Sığacık’taki bahçemizde iki haftada bir üretim yapıyoruz. 

Türk Gıda Kodeksine göre glütensiz ürünlerde referans değeri 1 kilogramda 20 miligramdır. 2017 Temmuz ayında yaptırdığımız değerlendirme sonucunda ekmeklerimizde gluten tespit edilmemiştir.

 

Glutensiz Ürünlerimiz

 

                                        

Glutensiz Tarhana 'Necibe' - 25 TL (350 gram): Odun ateşinde pişirdiğimiz domates, soğan, kırmızı biber ve tarhana otu sosu ile nohut unu, yoğurt ve tereyağı karıştırarak oluşturduğumuz hamurun kurutulmasıyla elde edilmektedir.


Karabuğday ve nohut unlarımızı kendi değirmenimizde öğütüyoruz!  

Ekmeklerin ağırlıkları 550-600 gram civarındadır


Özel Karışım Ekmeği  - 16 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı eşit oranda karabuğday, nohut ve kinoa unları, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.

Karabuğday Ekmeği - 15 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı karabuğday unu, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.

Karabuğday- Nohut Ekmeği - 15 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı eşit orandaki karabuğday ve nohut unları, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.  

Karabuğday- Kinoa Ekmeği  - 16 TL: İçeriğinin 100 gramı glutensiz un ile ürettiğimiz ekşi maya (pirinç unu, nişasta ve kabartma tozu karışımı), geri kalanı eşit orandaki kinoa ve karabuğday unları, su, tuz, zeytinyağından oluşmaktadır.  
                                             

Ekmeklerimizde glutensiz undan üretilmiş ekşi maya ve un karışımları dışında herhangi bir katkı maddesi yer almamaktadır. Glutensiz ekşi maya ile ilgili detaylı bilgi için: http://tasdibifirin.com/?page_id=60 

Süt ve maya alerjisi olanların dikkatine!!! Hava koşullarına bağlı olarak zaman zaman ekşi mayayı harekete geçirmek için bir miktar toz maya kullanabiliyoruz. Yapışmayı önlemek için kalıplarımızı tereyağ ile yağlıyoruz. Herhangi bir soruna neden olmamak adına alerjisi olanların dikkate almalarını önemle rica ederiz.

Sipariş ve Ödeme Süreci

  • Siparişinizi bu iletiye cevap yazarak veriyorsunuz.
          1) hangi ekmek çeşidinden kaç adet istediğinizi,
          2) isim ve telefon numaranızı
          3)  kargo adres bilgilerinizi
belirtmenizi rica ediyoruz.
  • Siparişinizi aldığımıza dair size teyit e-postası gönderiyoruz.
  • Ekmeğinizi hazırlıyoruz.
  • Üretimin ertesi günü siparişinizi kargoya veriyoruz veya İzmir'de iseniz üretim günü Sığacık'taki bahçemize gelip ekmeklerinizi teslim alabiliyorsunuz.
  • Kargo ile teslimatlarda minimum iki ekmek sipariş gerekiyor. Ekmekler kargoya verildikten sonra ödemeyi yapabileceğiniz banka hesap numaralarını kargo bilgisiyle birlikte e-posta ile iletiyoruz.
  • Kargo teslimatlarında ödeme yaparken sipariş toplam bedeline 11 TL sabit kargo ücreti ekleniyor ve bu ücret 2 ile 8 ekmeğe kadar geçerli oluyor. Bir  koli içinde en fazla 8 ekmek yer alıyor. 


ÖNEMLİ KARGO UYARISI!
Zaman zaman kargo teslimatlarında gecikmeler yaşanabiliyor. İstanbul, İzmir, Ankara teslimatları genellikle bir gün sonra yerine ulaşırken, diğer iller ve çevre ilçeler için teslimat süresi iki-üç günü bulabiliyor. Ekmeklerimiz oda sıcaklığında iki-üç güne kadar bozulmasa da yaz sıcakları söz konusu olduğundan bu bilgiyi dikkate alarak sipariş vermenizi rica ederiz.  

Tüketim Bilgisi

Ekmeklerimizi oda sıcaklığında yazın 2 gün, kışın 3-5 gün,  buzdolabında bir hafta, derin dondurucuda iki aya kadar saklayabilirsiniz.
Ekmekler ekşi maya ve su içerdiğinden köy ekmeği sertliğindedir, ısıtıldığında ilk günkü yumuşaklığını kazanır. Lütfen ısıtarak tüketiniz :) 

Duyarlılık Bilgisi

Duyarlılığı yüksek olan ve risk almak istemeyen dostların bilgisine:
Çapraz bulaşmaya neden olmamak adına üretim sırasında kullandığımız mutfak gereçlerini sadece glutensiz hamur üretiminde kullanıyoruz.

Karabuğday ve nohut unumuzu glutensiz değirmenimizde kendimiz öğütüyoruz, ancak diğer unların imalatı sırasında meydana gelebilecek çapraz bulaşmadan dolayı sorumluluk alamıyoruz.
Sipariş verecek olan dostlarımızın herhangi bir besine karşı alerjisi ya da duyarlılığı varsa sipariş sırasında belirtmelerini önemle rica ederiz.

Duyuru listemizden çıkmak için: unsubscribe from this list.

 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Tasdibifirin · İzmir · İzmir 35330 · Turkey

Email Marketing Powered by Mailchimp