Jotain pitäisi tehdä, mutta miksi en saa aikaiseksi. Kaikki tiedämme, miten vaikeaa on aloittaa jotain uutta asiaa tai muutosta. Ja kun jonkin asian saa alkuun, loppu on jo itse asiassa helpompaa. Voisiko aloittamisen tehdä helpommaksi?
Avoimen iltamissa työhyvinvointivalmentaja Joni Jaakkola avaa sitä, miten onnistua muutoksessa kohti parempaa hyvinvointia ja saavuttaa pysyviä tuloksia omassa hyvinvoinnissa.
Tilaisuuden juontaa rehtori Olli-Pekka Viinamäki Etelä-Pohjanmaan kesäyliopistosta.
Tapahtuman järjestävät yhteistyössä Etelä-Pohjanmaan kesäyliopisto, Etelä-Pohjanmaan opisto, Helsingin yliopisto, Kauhajoen opisto, Seinäjoen ammattikorkeakoulu, Seinäjoen kansanlaisopisto, Seinäjoen yliopistokeskus sekä Tampereen yliopisto.
Etelä-Pohjanmaan alueen avointen yliopistojen ja SeAMK:n avoimen ammattikorkeakoulun toimijat ovat paikalla kello 17 alkaen kertomassa alueen laajasta koulutustarjonnasta sekä siitä, kuinka voit saada apua ja neuvoja oman opintopolun rakentamiseen.
Tule tutustumaan tarjontaan ja kuulemaan samalla vinkit siitä, miten voit tehdä aloittamisesta helpompaa!
|