Copy

Spolkový bioobchod v praxi

Testovací odběrné místo na Florenci nám funguje už 11 měsíců. Za tu dobu se sortiment rozrostl na asi 800 položek zahrnující vše od základních potravin jako je pečivo, ovoce a zelenina, mléčné výrobky, sojové výrobky, maso, oleje, octy, mošty, víno, šťávy, zavařeniny, dochucovadla, sušené ovoce, obiloviny, těstoviny, luštěniny, semena, ořechy, káva, čaje, koření, byliny, sušenky přes stáčenou drogerii a pomůcky pro bezobalovou domácnost až po bio kosmetiku nebo raw výrobky. Spolupracujeme s 35 dodavateli, z toho 11 jich je přímo členem spolku. Aktuálně máme 127 členů a jsme rádi za každého dalšího, který svým příspěvkem pomáhá dělat projekt spolkového obchodu udržitelným.

Ještě nejste členem a chcete být? Připojte se

Setkání všech členů

Na druhém shromáždění členů, které jsme měli v polovině října, jsme se podívali na několik základních témat, které vzešly z členské základny. Každé jsme představili, společně se na něj podívali z několika úhlů v rámci diskuze a nakonec si odhlasovali další postup. Žádné velké změny se dle výsledku hlasování dít nebudou. Stále je však pro nás důležitý individuální přístup a možnost pro každého člena se zapojit a ovlivňovat dění ve spolku. 
Velkou otázkou pro nás stále zůstává pomalý nárůst členů a s tím spojená i otázka udržitelnosti. Připomněli jsme si možnost členů ze spolku vystoupit a požádat o navrácení investičního příspěvku. Také je tu možnost využití solidárního investičního příspěvku. Jako reakce na diskuze ze shromáždění vznikl nápad nabídnout zájemcům nákup na zkoušku, kterého se chopil jeden člen a celou věc pro vás zorganizoval.
V létě nás navštívila kamera z ČT hned dvakrát. Poprvé jsme se objevili v reportáži Událostí.
Podruhé pak pak v pořadu Nedej se! pod názvem Přijímat a vracet.
Události
Přijímat a vracet

Obživa jako dar

Obživa nám dává možnost najít kvalitní a ekologicky vypěstované jídlo a eko-drogerii na jednom místě. Společně  utváříme jeho podobu a rozhodujeme o tom, co se bude dít. To v dnešní době není samozřejmost, protože často máme jen iluzi výběru a nevidíme skutečnou hodnotu práce, která za věcmi stojí. Pokud i vy patříte mezi malé procento těch, kterým to jedno není a chtějí pro změnu něco dělat, Obživa se může stát darem i vám.

Nákup na zkoušku

Už nyní se můžete přes náš web hlásit na zkušební nákup v Obživě. Se vším vám pomůžou a poradí naši průvodci z řad členů, kteří nabídli kousek svého času, abyste si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak to v Obživě chodí. Pokud už dlouho váháte, je tenhle test dobrou příležitostí, jak to rozseknout.

Chci vyzkoušet testovací nákup

Svoboda odejít

Rozhodnutí vstoupit do spolku není jen tak. Je tu vstupní investiční příspěvek, a pak měsíční provozní příspěvky. Navíc spolek závisí z velké části i na dobrovolné pomoci svých členů, která záleží na individuálních možnostech každého. Ve spolku je mnoho svobody, ale také mnoho úkolů čekajících na své realizátory. Pokud se časem ukáže, že Obživa už vám nepřináší to vaše, lze odběry přerušit a čekat na vhodnější životní situaci. Nebo ze spolku přímo vystoupit a neohrozí-li to naši finanční stabilitu, investiční příspěvek se vám vrátí.

Děkujeme za podporu v roce 2019 a přejeme krásné a klidné svátky.
Budeme se těšit na viděnou zase v roce 2020.
(Na obrázku výborné raw cukroví od Lenky Daškové, které jsme měli letos i u nás)
facebook
Stránky
Email
YouTube
Copyright © 2019 Spolek živá obŽIVA, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp