Copy
Kinoliidu uudiskiri                              
6. jaanuar 2017Kallis Kinoliidu liige!

2017 on Eesti Kinoliidu jaoks märgiline - meil täitub detsembris koos olemisest ja tegutsemisest 55 aastat. Juubeliaasta raames on Kinoliit planeerimas mitmeid ettevõtmisi ja koosolemisi, mis seda väärikat numbrit esile tõstaks. Kõigest põhjalikumalt kuulete juba järgmistes uudiskirjades. Ühtlasi kutsun kõiki liikmeid, kel juubeliaasta raames midagi mõttes, endast Kadrile ja Liile märku andma - nii saame aastaringi sisuka ja meeldejääva. 55. aasta täitumise puhul kohtus ka juhatus ning sõnastas Kinoliidu manifesti. Manifest on meie mõtteline suund, orjentiir. Majakas, mis meie ideid suunab ning meid liiduna filmimerel edasi kannab. Manifesti saate lugeda järgmises Müürilehe numbris. 
 
Soovin kõigile loomingulist uut aastat ning põnevaid kohtumisi Kinomajas ja linnatänavail!
 
Juhatuse nimel,
 
Martti Helde
 

UUDISED


Eesti Kinoliidul on uus koduleht
Kinoliit tähistab tänavu küll väärikat juubelit kui sel puhul oleme läbi teinud hoopis noorenduskuuri. Meie uut, värsket ilmet saab näha: 

www.kinoliit.ee

 

 

Triin Ruumeti "Päevad mis ajasid segadusse" valiti Eesti Filmiajakirjanike Ühingu poolt 2016. aasta parimaks Eesti filmiks.
EFÜ aasta filmi auhind on Eesti Vabariigi iseseisvusaja vanim filmiauhind, mis anti esmakordselt välja 1994. aastal. Alates 2005. aastast on auhinnaks Neitsi Maali nimeline pronkskuju, mille autoriks on Priit Tender. Preemiaraha 2000 eurot paneb välja Olympic Casino AS, kes on EFÜ aasta filmi sponsoriks 2003. aastast. Lisaks annab EFÜ iga-aastaselt välja 1000-eurose preemia parimale fimiajakirjanikule viimase aasta jooksul tehtud töö eest. Selle pälvis Maria Ulfsak Šeripova.

 

 

Kinoliidu ja EFI jõulupeo Video ja fotod.


16. detsebris pidasime Kinomajas koos Eesti Filmi Instituudiga jõulupidu. Tõnis Lepik jäädvustas üritusest ning Peeter Simmi juhitud oksjonist video mida saab vaadata:

https://www.youtube.com/watch?v=WXlT8DEEYOg&feature=youtu.be

Fotod on üleval Kinoliidu kodulehel www.kinoliit.ee
SÜNDMUSED


ÜLESKUTSE!

FILMIINIMESED - KOLLEKTSIONÄÄRID KELLE FOTOKOGUS LEIDUB ÜLESVÕTTEID EESTI FILMIDE LOOMISE KAADRITAGUSTEST -
seoses Kinoliidu 55. juubeliaasta tähistamisega paneme kokku mahukat fotonäitust Eesti Filmi kaadritagustest. Väljapanek toimub rändnäituse stiilis ning hiljem jääb ülesse Kinoliidu konverentsi saali. Lisaks soovime valitud fotodest kokku panna ka järgmise aasta kalendri. Kui ka Teil leidub fotosid mida sooviksite meiega jagada ja publiku ette tuua siis ootame neid Kinoliidu kontoris. Fotod tagastatakse autoritele ja on hästi koheldud

 

               ÕNNITLEME JUUBILARI!

            ELLE KULL 5. jaanuar 65

 


 
Copyright © 2016 Eesti Kinoliit, All rights reserved

Eesti Kinoliit 
Uus 3, 10111 Tallinn
Tel  646 4068

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Eesti Kinoliit · uus 3 · harjumaa · Tallinn 19095 · Estonia

Email Marketing Powered by Mailchimp