Copy
MTÜ RuaCrew vestlusringide tutvustus
Vaata kirja brauseris

Hea lugeja!

RuaCrew  on 2009. aastal loodud MTÜ, mille eesmärgiks on ennetada sotsiaalseid probleeme ja õigusrikkumisi noorte seas ning aidata nende lahendamisele kaasa. Suurt rolli mängib just lastevanemate teadlikkus ja oskus teadmisi rakendada, mistõttu jagame lastevanematele praktilisi nippe, tugevdamaks lapse ja vanema vahelist avatud ja usalduslikku suhet. 

Oma eesmärkide saavutamiseks viib ühing ka sel õppeaastal ellu  järgmisi tegevusi, mida on võimalik oma piirkonda ka tellida:

  • sotsiaalsete oskuste arendamise grupitööd noortele,
  • kiusamisvastaste töötubade läbiviimine lastele ja noortele,
  • laste ja perede nõustamine,
  • tugiisik noorele,
  • koolitused ja vestlusringid lastele, noortele, lapsevanematele ja spetsialistidele.

13 soovitust vanematele, kelle lapsed lähevad sõime või lasteaeda


Iga uus algus on keeruline ja hirmutav nii Sinu kui Su lapse jaoks. Kas oled valmis lapse lasteaeda või -sõime minekuks valmis? 
 
Veetke lapsega aega üks-ühele. Jalutage õues, vestelge, püüdke esitada avatud küsimusi – nii olete kursis, kuidas lapsel lasteaias läheb ja saate mõlemad end tuulutada.
 
See on üks kolmeteistkümnest praktilisest soovitusest, mida koolitusel lapsevanematele jagame. Lisaks saad kindlasti vastused järgmistele küsimustele:
  • Kuidas aidata lapsel kohaneda muutusega ja mida silmas pidada?
  • Kuidas toimida, kui laps ei taha lasteaeda minna?
  • Kuidas toime tulla enda ja lapse hirmudega?
Lisainfo ja registreerimine

Esimese kooliaasta võlu ja valu

Äkitselt muutub õpetaja kõige tähtsamaks inimeseks maailmas – see võib pisut haiget teha, kuid õpetaja ei saa asendada kunagi lapsevanemaid. Toeta lapse ja õpetaja suhet.
See on üks käsitletavatest teemadest, mida vestlusringis arutletakse. Kohtumisõhtul jagatakse nippe ja võtteid kooliga seotud olukordade lahendamiseks: päevaplaan, hirmud, muutused, ajaplaneerimine, agressiivsus, nutivigurid, suhted koolis.
 
Lisainfo ja registreerimine

Vaimse tervise kuu töötoad


Oktoober on rahvusvaheline vaimse tervise kuu ning ühe Eesti vaimse tervise ja heaolu koalitsiooni liikmena korraldab RuaCrew oktoobrikuu jooksul erinevaid töötubasid.
Loe lähemalt

Tule tugiisikuks!


Soovid entusiastlikult panustada vabatahtlikku töösse? Võtad julgelt vastu väljakutsed töös noortega? Oled elurõõmus, kohusetundlik ja Sulle meeldib ennast mitmekülgselt arendada? Sel juhul sobid hästi vabatahtlikuks tugiisikuks!
RuaCrew on juba 5 aastat pakkunud tuge käitumisraskustega lastele ja noortele ning oleme selle jaoks regulaarselt koolitanud vabatahtlikke tugiisikuid. Käesoleval sügisel alustab uus grupp.

Tule ja aita noorel inimesel leida õige tee!
Soovin olla tugiisik
Kui Sul ei ole võimalik tugiisikuks hakata, kuid soovid rasketes olukordades laste aitamist toetada, siis oleme väga tänulikud, kui teed seda Armastan Aidata portaali kaudu!
Soovin toetada
Aitäh, et võtsid aega kirja lugemiseks!

Kui Sul tekkis küsimusi või soovid tuge koduste probleemide lahendamiseks, siis võta meiega julgesti ühendust: info@ruacrew.ee

Heade soovidega

MTÜ RuaCrew
Facebook
Website